شیوه انجام معاملات ارزی در سامانه نیما اصلاح می‌شود

شیوه انجام معاملات ارزی در سامانه نیما اصلاح می‌شود

اقتصاد پنهان- سیزدهمین جلسه کارگروه پیشگیری و مبارزه با پولشویی، قاچاق فلزات گرانبها و سنگ‌های قیمتی به بررسی موضوعات تجارت، ساماندهی بازار ارز و حمایت از تولید مصنوعات فلزات گرانبها و رفع مشکلات این حوزه اختصاص داشت.

يکشنبه، ۰۱ تير ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، در جلسه کارگروه پیشگیری و مبارزه با پولشویی، قاچاق فلزات گرانبها و سنگ‌های قیمتی به ریاست طالبی، دبیرکل بانک مرکزی موضوعات تجارت، ساماندهی بازار ارز و حمایت از تولید مصنوعات فلزات گرانبها مورد بررسی قرار گرفت و در خصوص مسائل و مشکلات این حوزه متأثر از وضعیت اقتصادی کشور و شیوع ویروس کرونا تصمیم‌گیری شد.

همچنین در این جلسه عملکرد سامانه نیما مورد بررسی قرار گرفت و نماینده بانک مرکزی ضمن ارائه گزارش در ارتباط با ایرادهای وارد به این سامانه از اصلاح شیوه انجام معاملات ارزی در آینده‌ای نزدیک خبر داد. 

بر اساس این گزارش  در یک سال اخیر با همکاری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، بانک مرکزی و گمرک،  اختلاف اطلاعات مربوط به پرونده‌های رفع تعهدات ارزیِ بانک مرکزی و اطلاعات واردات گمرک به عنوان منشأ بالا بودن آمار تعهدات ارزی ایفانشده، رفع شده است.

در این جلسه در خصوص سیستم  ارسال پرونده‌های صادراتی گمرک به بانک مرکزی و اجرای سامانه ارزِ همراه مسافر نیز تصمیم‌گیری شد که به زودی با اقدامات گمرک نهایی و آماده بهره‌برداری خواهد شد.

اقدامات حمایتی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و بانک مرکزی از تولیدکنندگان صنعت نقره با رویکرد تسهیل صادرات از دیگر تصمیمات جلسه این کارگروه بود.

جلسه کارگروه پیشگیری و مبارزه با پولشویی، قاچاق فلزات گرانبها و سنگ‌های قیمتی شنبه، 31 خردادماه با حضور طالبی، دبیر کل بانک مرکزی، پرهام‌فر، مدیرکل پیشگیری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نمایندگان گمرک و وزارت صنعت، معدن و تجارت در محل سالن جلسات شهید حاج قاسم سلیمانی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/22816