تعیین سهمیه واردات گوشی تلفن همراه در مناطق آزاد

تعیین سهمیه واردات گوشی تلفن همراه در مناطق آزاد

اقتصاد پنهان- میزان سهمیه واردات گوشی تلفن همراه در سال برای هر یک از مناطق آزاد تعیین شد.

سه شنبه، ۲۰ خرداد ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، در جلسه  کنترل پروژه برنامه‌های اجرایی پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا و ارز از مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی که صبح امروز(سه‌شنبه) در سالن جلسات شهید حاج قاسم سلیمانی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد با توجه به تسری طرح رجیستری و ثبت و واردات گوشی‌های تلفن همراه به تمامی مناطق آزاد، میزان سهمیه واردات گوشی تلفن همراه در سال برای هر منطقه تعیین و اجرای طرح مزبور منوط به تأیید گمرک و رعایت کلیه ضوابط و مقررات این طرح شد.

در این جلسه ضمن تأکید بر ثبت کلیه انبارها و مراکز نگهداری کالای واحدهای صنفی، صنعتی و تولیدی مستقر در مناطق آزاد و ویژه در سامانه جامع انبارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت و صدور رسید و حواله در این سامانه، در خصوص رفع موانع اجرایی و فنی استقرار کامل سامانه مذکور در این مناطق  تصمیم‌گیری شد.

همچنین مقرر شد در اجرای ماده 24 آیین‌نامه اجرایی مواد 5 و 6 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، استقرار اولیه سامانه انبارهای مختص مناطق آزاد و ویژه ظرف 3 ماه آینده انجام شود.

در خصوص تعیین سهمیه مسافری و فهرست کالای همراه مسافر قابل ورود به مناطق آزاد در سال 99 نیز، بر بررسی فوری مصوبات قبلی جلسه کارگروه مربوطه و اصلاح سهمیه و فهرست تعیین شده برای تصمیم‌گیری نهایی در جلسه کارگروه تأکید شد.

بیست و ششمین جلسه کنترل پروژه برنامه‌های اجرایی پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا و ارز از مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی با حضور نمایندگان دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و گمرک ایران به ریاست ابراهیم زارعی، مدیرکل امور اقتصادی و بهبود فرآیندهای ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/22800