شناورهای فاقد هویت ساماندهی می‌شوند

شناورهای فاقد هویت ساماندهی می‌شوند

اقتصاد پنهان- ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص رفع موانع اجرایی فصل سوم دستورالعمل ساماندهی و انضباط بخشی به ترددهای دریایی موضوع بند (ج) ماده ۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تصمیم‌گیری کرد.

دوشنبه، ۱۹ خرداد ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، در جلسه‌ای با حضور نمایندگان فرماندهی مرزبانی ناجا (دریابانی)، سازمان بنادر و دریانوردی، سازمان شیلات، وزارت کشور، دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، پلیس امنیت اقتصادی و نیروی دریایی سپاه؛ اولویت ساماندهی بر برخورد قهری و انتظامی با قایق‌های فاقد هویت متردد در آب‌های داخلی و سرزمینی کشور مورد تأکید همه حاضران قرار گرفت.

در این جلسه مقرر شد، با عنایت به افزایش صید غیرمجاز توسط قایق‌های فاقد هویت متردد در سواحل جنوبی کشور که منجر به 40 درصد مازاد تلاش صید در خلیج فارس شده است و محدودیت‌های موجود در منابع آبزی کشور، طرح‌های جامع اشتغال پایدار در مناطق ساحلی با هدف تأمین معیشت مرزنشینان و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های سازمان‌ها و نهادهای ذی‌ربط حوزه محرومیت زدایی، تهیه و اجرایی شود.

همچنین در خصوص فرآیند ساماندهی قایق‌های فاقد هویت در دو بخش شناسایی و هویت‌دار نمودن تصمیم بر این شد که فصل سوم دستورالعمل مذکور با لحاظ نظرات همه دستگاه‌های ذی‌ربط، اصلاح و زنجیره‌ای از اقدامات به تفکیک هر دستگاه یا سازمان متولی تعیین و ابلاغ شود.

در پایان این نشست بر تشکیل کمیته‌ای متشکل از دستگاه یا سازمان‌های ذی‌ربط و متولی حوزه کنترل و ساماندهی شناورهای فاقد هویت تأکید شد تا در خصوص مواردی از قبیل شناسایی و برخورد با کارگاه‌های شناورسازی غیرمجاز، تعیین سهمیه سالانه مجوز صیادی، تأمین و جایگزینی موتورهای چهارزمانه بنزینی با موتورهای دوزمانه و ... تصمیم‌گیری شود.

این جلسه صبح امروز(دوشنبه) به ریاست ابراهیم زارعی، مدیرکل امور اقتصادی و بهبود فرآیندهای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سالن جلسات شهید حاج قاسم سلیمانی این ستاد برگزار شد.

 

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/22799