نامه وزارت جهاد کشاورزی به ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز؛

فروش نهاده‌های دامی در فضای مجازی قاچاق است

فروش نهاده‌های دامی در فضای مجازی قاچاق است

اقتصاد پنهان- هرگونه فروش نهاده‌های دامی خارج از سامانه بازارگاه نهاده‌های کشاورزی حکم کالای قاچاق را دارد. عرضه این نهاده‌ها از طریق فضای مجازی باید در کوتاه‌ترین زمان شناسایی و با مسدود کردن کانال‌ها، متخلفان به مراجع نظارتی معرفی شوند.

شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، محمد قدیری ابیانه، مدیر نظارت بر توزیع کالاهای اساسی کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی با ارسال نامه‌ای  به عبداله هندیانی، معاون پیشگیری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا خواهان برخورد با فروش خوراک دام از طریق کانال‌های تلگرامی و مسدود کردن آنها توسط پلیس فتا شد.

متن این نامه  به شرح زیر است:

جناب آقای هندیانی
معاون محترم پیشگیری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز

موضوع: احتکار و عرضه خارج از شبکه

سلام علیکم؛ احتراماً ضمن تشکر از زحمات جنابعالی و همکاری بی‌شائبه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در طی این مدت و با عنایت به ابلاغ ضوابط اختصاصی نهاده‌های کشاورزی موضوع ماده 2 دستورالعمل تبصره 4 الحاقی ماده 18 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و اصلاحیه‌های بعدی آن به استحضار می‌رساند برخی نهاده‌های موضوع بند (ر-2) ماده یک قانون مزبور از طریق سامانه بازارگاه نهاده‌های کشاورزی می‌بایست خرید و فروش شوند.

در صورت عدم رعایت این موضوع (عرضه خارج از شبکه و احتکار) مشمول حکم قاچاق کالا را خواهند داشت که این نهاده‌ها در حال حاضر شامل کنجاله سویا، دانه‌های روغنی سویا و جو می‌باشد که عرضه ذرت وارداتی نیز به زودی از طریق سامانه مزبور خواهد بود.

باتوجه به تاکیدات ستاد و دستگاه‌های نظارتی و قضایی مبنی بر حفظ آرامش بازار و به منظور حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان نهایی (تولیدکنندگان بخش کشاورزی) علی‌الخصوص در شرایط خاص پیش آمده در کشور که موجب گردیده در سه ماهه اخیر سودجویان، دلالان و شرکت‌های واسطه با ترفندهای گوناگون و به روش‌های مختلف موجب آشفتگی بازار و افزایش قیمت نهاده‌های دامی و نهایتا گران تمام شدن تولیدات بخش کشاورزی و تاثیر آن در قیمت تمام‌شده کالا گردد.

خواهشمند است دستور فرمائید تا با همکاری پلیس سایبری (فتا) نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران بتوان اخلالگران اقتصادی فعال در فضای مجازی، کانال‌های تلگرامی و... که اقدام به عرضه نهاده‌های مزبور که با ارز رسمی دولتی وارد کشور می‌شوند و با قیمت بالاتر از مصوب یا تحت عناوینی خارج از مقررات مربوطه به فروش می‌رسانند و در حال حاضر حکم کالای قاچاق را دارند در کوتاه‌ترین زمان شناسایی و با مسدود کردن کانال‌ها، آنان را به مراجع نظارتی معرفی نمود.

محمد قدیری‌ابیانه
مدیر نظارت بر توزیع کالاهای اساسی کشاورزی

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/22790