با حضور سخنگوی دولت برگزار شد؛

نشست مدیران روابط عمومی و رؤسای مراکز اطلاع‌رسانی دستگاه‌های عضو ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز

نشست مدیران روابط عمومی و رؤسای مراکز اطلاع‌رسانی دستگاه‌های عضو ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز

اقتصاد پنهان- نشست هم‌اندیشی و هم‌افزایی مدیران روابط عمومی و رؤسای مراکز اطلاع‌رسانی دستگاه‌های عضو ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد.

شنبه، ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، همزمان با روز گرامی‌داشت ارتباطات و روابط عمومی نشست هم‌اندیشی و هم‌افزایی مدیران روابط عمومی و رؤسای مراکز اطلاع‌رسانی دستگاه‌های عضو ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با حضور رییس ستاد و سخنگوی دولت در محل ستاد برگزار شد.

در این نشست مدیران روابط عمومی و رؤسای مراکز اطلاع‌رسانی از رسالت خود برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفتند و از روش‌های جدید ترویج استفاده از کالای باکیفیت ایرانی که با کمک روابط عمومی‌های دستگاه‌ها می‌توان آن‌ها را به اجرا گذاشت رونمایی کردند.

در این نشست علی مویدی خرم‌آبادی، رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ضمن تاکید بر وظیفه سنگین روابط عمومی‌ها، گفت: ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز سال 81 به دستور رهبر معظم انقلاب شکل گرفت که یک ستاد فراقوه‌ای و فرادستگاهی است.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز درباره وضعیت بازار لوازم خانگی افزود: بحث آلودگی از قاچاق در تجارت، بازار و اقتصاد، نگرانی همه دست اندرکاران نظام است.

وی با بیان اینکه اکنون کارهای بزرگی به ویژه در بحث شفاف‌سازی بازار همچون سامانه‌ها صورت گرفته است گفت: خبر به نتیجه رسیدن سامانه‌ها یکی پس از دیگری جزء اخبار خوشحال‌کننده برای بحث تجارت و تولید است که می تواند موجب افزایش امنیت اقتصادی شود.

رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز تصریح کرد: طرح شناسه کالاها که بزودی در سطح کشور از طریق دستگاه‌های مربوطه همچون اتاق اصناف با همکاری مردم اجرایی می شود، وضعیت بازار لوازم خانگی را به ثبات و آرامش می رساند.

وی با اشاره به تاکید سران نظام جمهوری اسلامی به پالایش بازار لوازم خانگی از آلودگی قاچاق گفت: اکنون با غربالگری و شفاف سازی، امنیت خوبی برای شهروندان برای خرید کالاهایی همچون لوازم خانگی ایجاد شده  است بطوری‌که با سهولت از طریق شماره‌گیری کد #7777 *4* از  اصالت لوازم خانگی خود مطلع شوند.

مویدی خرم آبادی اضافه کرد: همچنین شهروندان می‌توانند علاوه بر تعیین اصالت کالا با استفاده از سامانه گارانتی،  از خدمات پس از فروش کالا استفاده کنند.

وی افزود: برخی هنگام تهیه لوازم خانگی در بازار نه تنها برای تعیین اصالت کالا با مشکل مواجه بودند بلکه از خدمات پس از فروش و گارانتی بهره‌مند نمی شدند و از این جهت هم متضرر بودند، بنابراین شناسه کالاها و گارانتی علاوه بر ایجاد امنیت در تجارت و شفاف سازی بازار می تواند اطمینان خاطر شهروندان را از اصالت کالاها و بهره گیری از خدمات پس از فروش آنها را در پی داشته باشد.

رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه در چند سال گذشته در راستای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی و  تدابیر رییس جمهوری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز توانست توفیقات خوبی را تحقق ببخشد، اضافه کرد: به ویژه تصویب قانون در سال 92 برای اولین بار  و بلافاصله اصلاح این قانون که در هفته گذشته در مجلس شورای اسلامی اتفاق افتاد از جمله کارهای بزرگی بود در چند سال گذشته شاهد بودیم.

وی افزود: حساسیت نظام باعث شده که ما در طول این چند سال بر روی این قانون متمرکز باشیم و شاه بیت این قانون پیشگیری و جلوگیری از بسترهای فسادزا است.

مویدی گفت: در این رابطه نگاه ما این است که با اقدامات پیشگیرانه و هوشمندانه جلوی قاچاق کالا را بگیریم و برای مثال ما در طرح ریجستری گوشی همراه آن قدر موفق عمل کردیم که با اطمینان می‌توانیم بگوییم که امروز هیچ کس نمی‌تواند با گوشی قاچاق تماس برقرار کند و هزار و ششصد میلیارد تومان برای دولت آورده داشته باشد.

وی افزود: یا در مورد دیگری در بحث سوخت سامانه‌های ما می‌تواند گام به گام از تولید تا مصرف سوخت را رصد کند که نتیجه آن جلوگیری از قاچاق 9 میلیارد لیتر سوخت طی دو سال گذشته شد، ضمن این که این سامانه‌ها این امکان را دارد که هر کالایی را که در حال قاچاق به کشور است رصد کند.

مویدی خرم آبادی اضافه کرد: بحث دیگر، موضوع تحقیق و تفحص بود به طوری که در سال های 95 و 96 توسط مجلس شورای اسلامی از دستگاه‌های عضو ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اتفاق افتاد.

رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: ستاد با هماهنگی و همدلی همه دستگاه ها توانست با اولویت قرار دادن بحث تحقیق  و تفحص در سال های 97 و 98، بیش از 70 درصد ایراداتی که از طریق مجلس از عملکرد سال‌های گذشته احصاء شده بود را برطرف کند.

وی ضمن تقدیر از مجلس در تصویب لایحه و ارایه گزارش ها در صحن علنی که بر همه امور نظارت دارد، گفت: امیدواریم بتوانیم با گزارشی که ارایه خواهد شد انتظارات و مطالبات مجلس را پاسخگو باشیم.

  گزارش تصویری  

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/22772