پس از گذشت سه سال؛

اصلاحیه قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز همچنان در انتظار تصویب مجلس

اصلاحیه قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز همچنان در انتظار تصویب مجلس

اقتصاد پنهان- رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با ابراز نارضایتی از وجود خلاءهای قانونی در مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: پس از گذشت سه سال از ارائه لایحه اصلاحی قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، انتظار می‌رود پیش از پایان عمر مجلس کنونی این لایحه به تصویب برسد.

سه شنبه، ۰۵ فروردين ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، علی مؤیدی خرم‌آبادی پیش‌از ظهر امروز در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما، اظهار داشت: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب به لزوم مبارزه با قاچاق و همچنین با توجه به شعار امسال، ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اهتمام ویژه‌ای در خصوص تشدید مبارزه با قاچاق خواهد داشت و تمام زیرمجموعه‌های این ستاد بسیج شده‌اند تا فعالیت حداکثری در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز داشته باشند.

رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارزگفت: در جهت اقدامات پیشگیرانه، زیرساخت‌های سامانه‌های الکترونیکی و هوشمند آماده شده است و در سه ‌ماهه اول سال جاری راه‌اندازی خواهد شد.

وی افزود: از جمله اقدامات دیگری که به زودی محقق می‌شود شناسه‌دار شدن لوازم خانگی است که بدون شک تأثیر بسزایی در جلوگیری از قاچاق این لوازم خواهد داشد.

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز تاکید کرد:​ به تدریج موضوع شناسه‌دار شدن کالا‌ها به سایر کالا‌ها نیز تسری می‌یابد.

مؤیدی خرم‌آبادی با اشاره به ضرورت تصویب لایحه‌ی اصلاحی قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: پس از گذشت سه سال از ارائه این  لایحه انتظار می‌رود پیش از پایان عمر مجلس کنونی این لایحه به تصویب برسد تا خلاء‌های قانونی برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز پر شود.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/21730