قاچاقچی نفت به ۴.۳۶۳ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شد

قاچاقچی نفت به ۴.۳۶۳ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شد

اقتصاد پنهان- مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کردستان گفت: قاچاقچی نفت سفید به ۴ میلیارد و ۳۶۳ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

سه شنبه، ۲۰ اسفند ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان به نقل از خبرگزاری فارس، سید نجیم حسینی با اشاره به اینکه مامورین پلیس آگاهی محور بیجار- دیواندره  در حین کنترل و بازرسی از خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیون کشنده تانکردار سفید رنگ مظنون شدند، اظهار کرد: ماموران پس از کسب اجازه از مقام قضایی و با رعایت موازین شرعی و قانونی به بازرسی اولیه از این کامیون پرداختند.

وی افزود: با بازرسی‌های صورت گرفته مشخص شد دریچه‌های تانکر فاقد پلمپ بوده و فرد راننده هیچگونه بارنامه و مدرک حمل فرآورده‌های نفتی را همراه نداشته است.

وی خاطرنشان کرد: این فرد 30 هزار لیتر نفت سفید را از مقصد بوکان به مبدا ترهان بارگیری کرده بود که به دلیل حمل غیرقانونی فرآورده مذکور جریمه شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کردستان اعلام کرد: رئیس شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز  تعزیرات حکومتی شهرستان بیجار پس از تشکیل پرونده با توجه به اقرار متهم به حمل غیرقانونی فرآورده مذکور، اظهارات و دفاعیات بلااثر، حجم کالای جابجا شده و وجود سابقه تخلف و غیره متهم را به پرداخت مبلغ چهار میلیارد و 363 میلیون و 920 هزار ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم کرد.

حسینی اضافه کرد: همچنین براساس دستور رئیس شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات بیجار کالای جابجا شده به نفع دولت ضبط شد.

وی در پایان بیان کرد: با توجه به عدم اعتراض متهم به رای شعبه بدوی حکم فوق قطعی و لازم‌الاجرا است.

 

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/21720