کشف بیش از ۴۰۰۰ گوشی تلفن همراه قاچاق در کرمانشاه

کشف بیش از ۴۰۰۰ گوشی تلفن همراه قاچاق در کرمانشاه

اقتصاد پنهان- دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه از کشف چهار هزار و ۶۳۵ گوشی تلفن همراه قاچاق به ارزش بیش از ۶۰ میلیارد ریال در کرمانشاه خبر داد.

دوشنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، محمدحسین صادقی، گفت: در پی اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) شناسایی عوامل اصلی باند که با سوء‌استفاده از تسهیلات مسافری، تعداد زیادی گوشی قاچاق تلفن همراه که با اظهارخلاف واقع به سامانه گمرک و بعضاً با سوء‌استفاده از اطلاعات هویتی طی تسهیلات مسافری ثبت کرده و برای آن سیم کارت فعال کرده‌اند در دستور کار دادسرای عمومی و انقلاب کرمانشاه قرار گرفت.

وی اظهارداشت: در این راستا چهار نفر از اعضای این باند که در تهران و کرمانشاه با دور زدن قوانین امور گمرکی و سوء‌استفاده از اطلاعات هویتی مسافران اقدام به رجیستر کردن گوشی‌های قاچاق به صورت مسافری کرده بودند، شناسایی و با اقدامات شبانه‌روزی 2 نفر از متهمان در کرمانشاه و 2 نفر دیگر در تهران دستگیر شدند.

صادقی افزود: ارزش گوشی‌های شناسایی شده 60 میلیارد و 584 میلیون و 29 هزار و 224 ریال برآورد شده است.

صادقی به تمامی مسافران و زائران خارج کشور توصیه کرد در خصوص حفظ اطلاعات هویتی خویش اهتمام لازم را به خرج داده و از هرگونه واگذاری اطلاعات هویتی خود با هدف فعال‌سازی گوشی‌های تلفن همراه قاچاق در شبکه قانونی خودداری کنند، زیرا در نهایت گوشی قاچاق به نام ایشان در سامانه گمرک ثبت شده و احتمال تعقیب کیفری برای ایشان در مراجع قضائی وجود دارد.

منبع: کیهان

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/21708