رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز:

همه کالاها زیرپوشش سامانه‌ها قرار می‌گیرند/ ۹ میلیارد لیتر در سوخت صرفه‌جویی داشتیم

همه کالاها زیرپوشش سامانه‌ها قرار می‌گیرند/ ۹ میلیارد لیتر در سوخت صرفه‌جویی داشتیم

اقتصاد پنهان- رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: در ستاد بر این موضوع متمرکز هستیم که تمام کالاها با راه اندازی ۲۳ سامانه، زیر پوشش سامانه‌ها قرار گیرند تا بحث قاچاق خود به خود و به صورت گام به گام رفع شود.

دوشنبه، ۰۵ اسفند ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، علی مؤیدی خرم‌آبادی در حاشیه رونمایی از طرح رهگیری سیگار گفت: در ستاد بر این موضوع متمرکز هستیم که تمام کالاها با راه اندازی 23 سامانه، زیر پوشش سامانه‌ها قرار گیرند تا بحث قاچاق خود به خود و به صورت گام به گام رفع شود.

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: به عنوان مثال در حوزه لوازم خانگی، بحث شناسه دار کردن کالاها را داریم که پس از این فرایند، اگر کالایی در این حوزه بدون شناسه باشد، مورد برخورد قرار می‌گیرد.

مویدی خرم آبادی در مورد اینکه با توجه به بازداشت یکی از مهره‌های اصلی قاچاق سوخت در هفته‌های گذشته، آیا این روند در حوزه‌های دیگر نیز در دستور کارقرار گرفته است، اظهار داشت: خوشبختانه اتفاقات جدیدی که در حوزه رهگیری در حال رخ دادن است همچون طرح رهگیری سیگار، موید این مساله است که ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تمام توان و با به کارگیری ظرفیت تمام دستگاه‌ها به سمتی حرکت می‌کند که در هیچ نوع کالایی شاهد قاچاق نباشیم.

مویدی با بیان اینکه در بحث سوخت اتفاق بزرگی افتاده است، گفت: در دو سال و نیم گذشته نزدیک به 9 میلیارد لیتر صرفه جویی از مسیر سوخت داشتیم. سامانه‌هایی را در وزارت نفت و دستگاه‌های مرتبط با تأمین و توزیع سوخت، را راه اندازی کردیم که نیل به قاچاق را کاهش می‌دهد. این مساله نشان می‌دهد هم در وزارت نفت و دستگاه‌های مرتبط با هدایت ستاد در جهت نظم بخشی به بحث سوخت توفیقات خوبی حاصل شده است.

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: مقدار کمی خروج سوخت داریم که با تکمیل سامانه‌ها و نهایی شدن اقداماتی که در جدار مرز انجام می‌دهیم، به حداقل خواهد رسید.

وی در پاسخ به این سؤال که چگونه جلوی خروج سوخت به صورت لوله‌کشی را خواهید گرفت، اظهار داشت: قاچاق سوخت از این طریق نسبت به گذشته کاهش یافته است اما به هر حال افرادی هستند که با این اقدامات در صدد کسب منفعت هستند که در حال مقابله با آن‌ها هستیم، البته باید تاکید کنم قاچاق سوخت از این طریق حجم قابل توجهی هم نیست.

منبع: خبرگزاری مهر

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/21701