نشست هم‌اندیشی مشترک ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد؛

الزام اقدام دستگاه‌های اجرایی در چارچوب مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی

الزام اقدام دستگاه‌های اجرایی در چارچوب مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی

اقتصاد پنهان- در راستای اجرای بند دوم فرمان رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی) مبنی بر استفاده از تبلیغات متناسب، همه جانبه و هوشمندانه با رویکرد فرهنگ‌سازی و راهبرد الگوسازی، نشست هم‌اندیشی مشترک معاونت پیشگیری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با معاونت خط‌مشی‌گذاری و هماهنگی اجرایی ستاد فرهنگ شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل آن شورا برگزار شد.

شنبه، ۰۳ اسفند ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، در این جلسه عبداله هندیانی، معاون پیشگیری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به ماده 3 و 14 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، گفت: دستگاه‌های تبلیغی، فرهنگی، پژوهشی و آموزشی باید با هدف افزایش کیفیت تولیدات داخلی، ارتقای فرهنگ عمومی برای گرایش به استفاده از کالای تولید داخلی و جلوگیری از مصرف کالای قاچاق به اجرای برنامه‌های فرهنگی، آموزشی، تحقیقاتی و ترویجی بر اساس سیاست‌های ابلاغی شورای عالی انقلاب فرهنگی و اولویت‌های ستاد بپردازند.

وی ضمن تقدیر از تصویب نقشه مهندسی فرهنگی، نقشه جامع علمی کشور و سیاست‌های اصلاح الگوی مصرف توسط شورا ادامه داد: خوشبختانه در این رابطه مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص راهبردها و اقدامات فرهنگی حمایت از کالای ایرانی در سطوح خانواده، جامعه و سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی و غیردولتی توسط ریاست محترم جمهوری به همه دستگاه‌های ذی‌ربط ابلاغ شده است.

در ادامه حاجیلویی، معاون خط‌مشی‌گذاری و هماهنگی اجرایی ستاد فرهنگ شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به نقش این شورا به عنوان مرجع عالی سیاست‌گذاری، تعیین خط‌مشی و هماهنگی و هدایت امور فرهنگی، آموزشی و پژوهشی کشور، گفت: تصمیمات و مصوبات این شورا در حکم قانون و لازم‌الاجرا است.

وی تصحیح، ارتقاء فرهنگ و سازماندهی امور فرهنگی را از عمده مأموریت‌های این شورا برشمرد و افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی در قالب دو ستاد فرهنگ و ستاد علم و فناوری برای حفظ استقلال، تحکیم و تعمیق تدین و فرهنگ دین‌باوری در جهت تحقق تمدن نوین اسلامی تلاش می‌کند.

کوشا، مدیرکل دفتر تبلیغات هوشمندانه و مشارکت‌های مردمی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز با اشاره به اهمیت برگزاری اولین جلسه کارگروه در شورای عالی انقلاب فرهنگی پس از تصویب قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، گفت: جلسه بعدی با موضوع بررسی عملکرد دستگاه‌های عضو ستاد در رابطه با مصوبات جلسات پیشین برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان نهاد عالی سیاستگذاری، سیاست‌های ماده 14 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز را تعیین و ابلاغ کرده است، افزود: اکنون نوبت دستگاه‌های اجرایی است تا در چارچوب این مصوبات اقدام و نقش فرهنگی و آموزشی خود را بطور مطلوب ایفا کنند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/21691