استاندار ایلام:

سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا در کنترل بازار و جلوگیری از قاچاق تأثیرگذار است

سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا در کنترل بازار و جلوگیری از قاچاق تأثیرگذار است

اقتصاد پنهان- استاندار ایلام گفت: با اجرای سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا، ضمن نظارت بر فعالیت انبارداران، ورود و خروج کالا در انبارها ثبت و پایش می‌شود و ضمن کنترل قیمت‌ها، احتکار و قاچاق کالا کاهش می‌یابد.

دوشنبه، ۲۱ بهمن ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی در دهمین نشست اعضای کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در سال 98 با اشاره به این که ما در بازار توزیع کالا با سه دسته انباردار و بنک‌دار، خرده فروش و مصرف‌کننده رو به رو هستیم، گفت: با اجرای سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا، ضمن نظارت بر فعالیت دسته‌ی اول، ورود و خروج کالا در انبارها ثبت و پایش می‌شود و ضمن کنترل قیمت‌ها، احتکار و قاچاق کالا کاهش می‌یابد.

وی اولین حلقه گمشده در استفاده از سامانه ثبت کالا در انبارها را عدم آموزش و اطلاع رسانی برای انبارداران و بنکداران عنوان کرد و خاطر نشان نمود: باید در این زمینه آموزش‌های لازم و اطلاع‌رسانی دقیق برای همه‌ی انبارداران در استان ارائه شود و اصل را بر اعتماد متقابل بگذاریم و البته اساس کار اگر بر شفاف‌سازی استوار باشد و ورودی و خروجی کالا ثبت شود هیچ تخلفی صورت نخواهد گرفت.

رئیس کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در ادامه گفت: با استفاده از نظرات اصناف و بازاریان در کارگروه و تفاهم با این عزیزان نسبت به مدیریت و کنترل بازار و پیشگیری از بحران ها و جلوگیری از افرادی که به دنبال دور زدن قانون هستند، اقدام شود و در این مسیر راهکاری برای حذف واسطه‌ها و دلالان غیر رسمی اندیشیده شود.

وی با اشاره به ثبات بازار در شرایط کنونی، گفت: ما در حال حاضر با بحران رو به رو نیستیم ولی با طرفندهای جنگ روانی رو به رو هستیم که باید راهکاری برای مبارزه با این جنگ روانی بیابیم.

استاندار ایلام در ادامه خواستار تشکیل کارگروهی در جهت مدیریت بهتر بازار شد و گفت: این کارگروه با حضور نمایندگان سازمان‌ صنعت، معدن و تجارت، سازمان تعزیرات، اصناف و بازاریان و دادگستری تشکیل شود.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به مسئولیت پذیری مدیران، تاکید کرد: هرجا مجوزی صادر کردیم بایست در قبال آن احساس مسئولیت کنیم و در این راستا دستگاه‌های اجرایی باید بر بخش خصوصی که زیر نظر آنها فعالیت می‎کنند و مجوز فعالیت‌های آنها را صادر می‌کنند نظارت داشته باشند و در عملکرد این بخش‌ها باید پاسخگو باشند.

وی در ادامه خواستار همکاری و تسهیل بیشتر مسئولان در ارتباط با مسائل و مشکلات مردم شد و گفت: مدیران بایست شهامت حل کردن مسائل و مشکلات مردم را داشته باشند و نباید امور ضروری مردم را معطل بخشنامه‌ها کرد و در چرخه دور و دراز بروکراسی‌گیر انداخت.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/21672