آغاز طرح سراسری برخورد با لوازم خانگی قاچاق

آغاز طرح سراسری برخورد با لوازم خانگی قاچاق

اقتصاد پنهان- مدیر کل هماهنگی امور مقابله و رصد جریان مالی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد: با پایان مهلت عرضه لوازم خانگی فاقد اصالت در مرداد ماه ۱۳۹۸ و اتمام مهلت‌های تمدید شده برای اخذ و نصب شناسه کالای لوازم خانگی در ۱۵ بهمن ماه سال جاری، عملیات برخورد و جمع‌آوری لوازم خانگی قاچاق از سطح عرضه آغاز شد.

شنبه، ۱۹ بهمن ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، یاسر سوادکوهی با اشاره به تصمیم قرارگاه مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز  و هماهنگی‌های انجام شده میان دستگاه‌های ذی‌ربط افزود: تیم‌های عملیاتی متشکل از سازمان صنعت، معدن و تجارت هر استان به عنوان دستگاه کاشف به همراه نیروی انتظامی و نماینده کمیته شناسایی به واحدهای عرضه‌کننده، مراجعه و در صورت مشاهده کالای لوازم خانگی فاقد شناسه اقدام به جمع‌آوری و تشکیل پرونده می‌نمایند.

وی در ادامه، آمار لوازم خانگی قاچاق را بالغ بر 2.2 میلیارد دلار اعلام و برخورد با این پدیده را یکی از تکالیف قانونی دستگاه‌های ذی‌ربط عنوان کرد.

سوادکوهی هدف از این اجرای این طرح را، افزایش ریسک عرضه لوازم خانگی قاچاق منطبق با تکالیف قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مبنی بر الزام اخذ و نصب شناسه کالا دانست و اظهار داشت: این طرح مطابق «دستورالعمل اجرایی ثبت شناسنامه، اخذ و نصب شناسه کالا برای گروه کالایی لوازم خانگی» و «دستورالعمل ماده 7 آیین‌نامه اجرایی ماده 13 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز» برای کالاهای مشمول، اجرایی می‌شود.

مدیر کل هماهنگی امور مقابله و رصد جریان مالی قاچاق ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تأکید بر اینکه مهلت عرضه لوازم خانگی فاقد شناسه کالا به اتمام رسیده، خاطرنشان کرد: هرگونه عرضه کالای فاقد شناسه بر اساس بند «ذ» ماده 2 و ماده 13 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز قاچاق محسوب می‌شود و قرارگاه‌های استانی مأمور اجرای طرح هستند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/21660