معاون استاندار کرمان:

مقابله با قاچاق کالا و ارز وظیفه همه دستگاه‌های اجرایی است

مقابله با قاچاق کالا و ارز وظیفه همه دستگاه‌های اجرایی است

اقتصاد پنهان- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان از دستگاه‌های اجرایی این استان خواست با هم افزایی به حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز ورود کنند، زیرا این حوزه تنها مربوط به یک یا چند دستگاه نیست.

چهارشنبه، ۱۶ بهمن ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، محمدصادق بصیری پیش از ظهر امروز در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان با اشاره به گزارش دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان گفت: در زمینه مقابله با قاچاق کالا و ارز کارهای خوب و ارزنده‌ای در استان پهناور کرمان انجام شده اما در گزارش‌دهی ضعیف عمل شده است که در این راستا باید دبیر کمیسیون قاچاق کالا و ارز استان کرمان بررسی‌های لازم را انجام داده تا نقاط قوت و ضعفمان در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز مشخص شود.

وی با اشاره به نظارت خوب معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمان، اظهار کرد: در زمان اپیدمی شدن یک بیماری، ورود داروهای تقلبی دور از انتظار نیست لذا معاونت غذا و دارو مشخص کند که آیا داروی تقلبی در استان داشته‌ایم یا خیر؟

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با بیان این مطلب که مقابله با قاچاق کالا و ارز وظیفه همه است و مختص چند دستگاه اجرایی نیست، عنوان کرد: دستگاه‌ها باید حتما گزارشات اقدامات خود در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز را به موقع ارسال کنند.

وی به قاچاق مکمل‌های ورزشی اشاره کرده و افزود: در برخی نقاط استان مانند شهرستان بم در زمینه عرضه غیرقانونی مکمل‌های ورزشی مشکلی نداریم اما در برخی نقاط استان همانند شهرستان های سیرجان و جیرفت براساس گزارشات این جلسه، مشکلاتی وجود دارد که باید هرچه سریعتر به این موضوع رسیدگی شود.

سیاست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز؛ پیشگیری است، نه زد و بند

براساس این گزارش جواد صادقی دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان نیز در این جلسه گفت: سیاست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیشگیری است، نه زد و بند.

وی توجه به بحث معیشت مناطق محروم را یکی از راهکارهای کاهش قاچاق کالا دانست و بیان کرد: هرچه از ظرفیت‌های استان در راستای اشتغال‌زایی و تولید استفاده کنیم میزان قاچاق کالا کاهش خواهد یافت.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان از استقرار پلیس امنیت اقتصادی در گمرکات کشور از سال آینده خبر داد و عنوان کرد: دوربین‌های نظارتی به کمک ما در امر مقابله با قاچاق کالا آمده‌اند به‌طوری‌که در ایستگاه‌های محور «ماهان – بم( پلیس راه ماهان)»، محور «زرند – کرمان(چترود)» و محور «کرمان - جیرفت» تجهیزات پایش تصویری نصب شده است.

وی با بیان اینکه قاچاق مصنوعات گران‌بها در استان کرمان وجود ندارد، اظهار کرد: کالاهای قاچاق سلامت محور از جمله داروها، مکمل‌ها و لوازم آرایشی و بهداشتی در استان مشاهده می‌شود که در این حوزه در استان کرمان فعالیت مطلوبی انجام نشده و می‌طلبد با وجود بیماری‌های متفاوت و همجواری با استان‌های مرزی فعالیت و نظارت بر قاچاق این نوع کالاها افزایش یابد.

صادقی از تشکیل قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا و ارز ویژه‌ی منسوجات و پوشاک خبر داد و عنوان کرد: این قرارگاه در آینده نزدیک در سطح استان کرمان فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/21658