جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد

جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد

اقتصاد پنهان- سی و پنجمین جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با حضور اعضاء در محل ستاد برگزار شد.

سه شنبه، ۱۵ بهمن ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، عبداله هندیانی، معاون پیشگیری و رییس کارگروه فرهنگی و اجتماعی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در این جلسه بر استفاده از ظرفیت این کارگروه و هم‌افزایی و تعامل دستگاه‌های عضو در جهت آگاهی‌بخشی، فرهنگ‌سازی، بهره‌مندی از ظرفیت مشارکت‌های اجتماعی و رسیدن به یک التزام مشترک تأکید کرد.

هندیانی به صورت ویژه پیوست فرهنگی برای پیشگیری و مقابله با برندهای پوشاک قاچاق، فرآورده‌های دخانی، لوازم خانگی و فرآورده‌های نفتی را مورد تأکید قرار داد و متذکر شد: تغییر نگرش جامعه نسبت به خرید کالای داخلی جزء اولویت اقدامات فرهنگی اعضای کارگروه فرهنگی و اجتماعی ستاد است.

کوشا، مدیرکل دفتر تبلیغات هوشمندانه و مشارکت‌های مردمی و دبیر کارگروه فرهنگی و اجتماعی ستاد نیز مصوبات پیشین این کارگروه را مورد توجه قرار داد و ضمن تبیین دستورکار سی و پنجمین جلسه کارگروه بهره‌گیری از توان و ظرفیت دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی را خواستار شد.

در ادامه اعضای کارگروه گزارش اقدامات فرهنگی دستگاه متبوع خود در رابطه با کاهش مصرف کالای قاچاق را ارائه کردند.

عوض‌پور، رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی کارگروه نیز با ارائه گزارشی از فرایند تهیه‌ی نقشه راه مشارکت‌های مردمی، ضمن تبیین نقش راهبردی و تعیین‌کننده مردم در کاهش مصرف کالای قاچاق به تشریح مفاد پیش‌نویس دستورالعمل اجرایی آن پرداخت.

در این جلسه با توجه به تصویب و ابلاغ آیین‌نامه اجرایی بند چ ذیل ماده 37 قانون احکام دائمی توسعه کشور، موضوع مأموریت‌های قانونی مربوط به حوزه‌ی پیشگیری از قاچاق کالا و ارز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

تصمیم‌گیری در خصوص نحوه همکاری اعضا و نیز تهیه محصولات فرهنگی فاخر با اهداف پیشگیری و مقابله با قاچاق، حمایت از تولید ملی و تسهیل تجارت قانونی بر اساس ماده 14 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و بند 3-3 مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی از دیگر نتایج این جلسه کارگروه بود.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/21654