هشتمین جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان قم برگزار شد/تأکید استاندار بر اجرای سیاست‌های مبارزه با قاچاق با ملاحظه منافع دامداران

هشتمین جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان قم برگزار شد/تأکید استاندار بر اجرای سیاست‌های مبارزه با قاچاق با ملاحظه منافع دامداران

اقتصاد پنهان- استاندار قم با اشاره به سیاست‌های دولت در زمینه‌ی مقابله با قاچاق دام اظهار کرد: سیاست‌های مبارزه با قاچاق دام بایستی بصورت منعطف و منطبق با اقتضائات زمانی و مکانی تدوین و اجرا شود.

سه شنبه، ۰۸ بهمن ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، بهرام سرمست، استاندار قم در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان قم از اقدامات اعضای این کمیسیون در سال 98 قدردانی کرد.

سرمست، سیاست‌های دولت در راستای مقابله با قاچاق دام را مورد توجه قرار داد و افزود: این سیاست‌ها باید با در نظر گرفتن منافع دامداران در قم اجرایی شود.

استاندار قم با اشاره به افزایش قیمت نهاده‌های دامی افزود: بایستی از دامداران استان قم در راستای بهره‌مندی از این نهاده‌ها با قیمت مناسب حمایت شود.

وی همچنین با اشاره به بازدید اخیر از شهرک دامشهر گفت: در جریان این بازدید در راستای حمایت از دامداران تصمیماتی اتخاذ شد که گزارش اقدامات آن ارائه می‎شود.

سرمست اجرایی شدن مصوبات جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان قم با موضوع بررسی مشکلات دامداران شهرک دام را مورد توجه قرار داد و بیان کرد: عزم مدیریت استان بر این است که مصوبات جلسات، اجرایی شود و در همین رابطه برای ارزیابی و راستی‌آزمایی اجرای آنها با ذینفعان که از بخش خصوصی هستند به صورت مستقیم ارتباط برقرار می‌کنیم.

رئیس کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان قم در بخش پایانی سخنان خود به مشکل کمبود گاز مایع در استان اشاره و خاطرنشان کرد: این مسئله باید با جدیت از سوی فرمانداری قم پیگیری و ساماندهی شود.

پلاک‌کوبی دام، اتخاذ سیاست واحد در خصوص ارز مجازی، مسئله‌ی گاز مایع و تعیین تکلیف اموال قاچاق توقیفی از اهم موضاعات مورد بحث در این جلسه بود.

شایان ذکر است از ابتدای سال جاری تاکنون 12100 رأس دام سبک و 7450 رأس دام سنگین در استان قم پلاک‌کوبی شده‌اند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/21646