اقتصاد پنهان در کردستان در هفته‌ای که گذشت

اقتصاد پنهان در کردستان در هفته‌ای که گذشت

اقتصاد پنهان- استان کردستان در هفته‌ای که گذشت (۲۸ دی تا ۴ بهمن) رویدادهای خبری زیادی را پشت سرگذاشت که در حوزه اقتصاد پنهان به متلاشی شدن چندین باند قاچاق و کشف مقادیری چوب می‌توان اشاره کرد.

شنبه، ۰۵ بهمن ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

54 باند قاچاق کالا در کردستان متلاشی شد

فرمانده انتظامی کردستان گفت: از ابتدای امسال تا آخر آذر (9 ماه) در مجموع 54 باند قاچاق کالا در این استان متلاشی و یک هزار و 717 نفر نیز در ارتباط با آنها دستگیر شدند.

سردار علی آزادی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 945 دستگاه وسیله نقلیه که در کار قاچاق مورد استفاده قرار گرفته بود نیز در این مدت توسط پلیس توقیف و روانه پارکینگ شده است.

وی اضافه کرد: ارزش کل کالاهای کشف شده در این مدت 9 ماه براساس نظر کارشناسان یک‌ هزار و 388 میلیارد و 776 میلیون و 830 هزار ریال بود که میزان کل کشفیات نسبت به مدت مشابه سال قبل 25 درصد افزایش داشته است.

 

بیش از 2 تن چوب قاچاق در سروآباد کشف شد

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سروآباد از کشف و ضبط بیش از 2 تن چوب درختان جنگلی قاچاق در این شهرستان خبر داد.

مسلم مرادی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نیروهای پاسگاه ویژه منابع طبیعی در حین گشت زنی در محور ژاورود بخش مرکزی شهرستان سروآباد متوجه دپوی یک محموله چوب درختان شدند.

وی افزود: در بررسی های به عمل آمده مشخص شد این محموله مقطوعات جنگلی شامل چوب درختان جنگلی از نوع درختان بید است که به صورت غیرقانونی و غیرمجاز قطع و دپو شده و آماده بارگیری به خارج از شهرستان بود.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/21634