کارگاه آموزشی آشنایی با برنامه های جامع مبارزه با قاچاق فرآورده های نفتی برگزار شد

کارگاه آموزشی آشنایی با برنامه های جامع مبارزه با قاچاق فرآورده های نفتی برگزار شد

اقتصاد پنهان- دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران با اشاره به لزوم آشنایی با قوانین از برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با برنامه های جامع مبارزه با قاچاق فرآورده های نفتی در استانداری تهران خبر داد.

چهارشنبه، ۲۷ آذر ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، سید مهدی محمدی با اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با برنامه های جامع مبارزه با قاچاق فرآورده های نفتی اظهار داشت: شرایط اقتصادی کشور نیازمند تحول تطبیقی ویژه است که تحقق آن مستلزم آگاهی به ضوابط قانونی است.
وی ادامه داد: آموزش می تواند در زمینه اطلاع رسانی و ارتقا  بهره وری موثر باشد در همین راستا در حوزه های مختلف در استان تهران دوره های آموزشی برگزار می شود تا متولیان اشراف کافی به قوانین داشته و بر این اساس قوانین را به درستی عملیاتی کنند.
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران عنوان کرد: با توجه به وضعیت سوخت در کشور و قاچاق یا توزیع خارج از شبکه  سوخت، سعی شده در قالب این کارگاه آموزش های لازم جهت تسریع در جلوگیری از توزیع خارج از شبکه سوخت در استان تهران انجام شود.
محمدی سپس گفت: متولیان دستگاه های مختلف استانی و شهرستانی دعوت شدند و این کارگاه توسط ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و با حضور مدیران کل مربوطه برگزار شد تا ضمن آشنایی با سامانه های لازم مسئولان امر بتوانند به متقاضیان و مراجعان در شهرستان ها و استان تهران پاسخگویی مناسب داشته باشند.
وی در مورد تاثیر ساماندهی قیمت بنزین بر کاهش قاچاق سوخت تأکید کرد: علت عمده قاچاق سوخت به سبب اختلاف قیمت این محصول در کشور و کشورهای حوزه خلیج فارس بوده که طرح ساماندهی قیمت سوخت در محدودیت قاچاق تاثیر موثری داشته است.
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران در پایان با بیان اینکه بیش از 95 درصد سامانه های قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در حال راه اندازی است خاطرنشان کرد: سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا از جمله سامانه های مهمی است تا جابجایی هر نوع کالا کنترل شده باشد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/21535