مدیر کل امور عشایری ایلام:

دام‌های عشایر ایلام برای جلوگیری از قاچاق پلاک گذاری می شوند

دام‌های عشایر ایلام برای جلوگیری از قاچاق پلاک گذاری می شوند

اقتصاد پنهان- مدیر کل امور عشایری ایلام گفت: دام‌های عشایر استان ایلام برای جلوگیری از قاچاق پلاک گذاری می شوند.

چهارشنبه، ۲۷ آذر ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، علی سلیمی در گفتگو با مهر اظهار داشت: عشایر استان ایلام با داشتن یک میلیون و 400 هزار راس دام سبک و سنگین از قطب های اصلی تولید گوشت قرمز در کشور هستند.
وی از افزایش تولید گوشت قرمز توسط عشایر ایلام از هفت هزار و 900 تن در سال گذشته به هشت هزار و 300 تن در سال‌جاری خبر داد و با اشاره به تهدید قاچاق دام در استان، گفت:  پلاک گذاری دام‌های استان برای جلوگیری از قاچاق دام انجام می شود.
وی عنوان کرد: با توجه به آغاز اجرای طرح هویت گذاری دام عشایر و دامداران، در راستای مصوبه هیئت وزیران که تمامی دامها باید پلاک گذاری و در سامانه اصلاح نژاد کشور ثبت شوند.
سلیمی عنوان کرد: از مزایای کامل این طرح می توان به ساماندهی حمل و نقل و فروش دام، قابل شناسایی و پیگیری بودن دام ، جلوگیری از قاچاق دام، برآورد تولید کشور، دسترسی به آمار دام موجود کشور ، کنترل بیماریهای دامی و اقدام بموقع در انجام واکسیناسیون دام ، پرداخت تسهیلات اشتغال و بیمه دام اشاره کرد.
مدیر کل امور عشایری ایلام عنوان کرد: همچنین اجرای این طرح در جهت حمایت از عشایر، دامداران و جلوگیری از قاچاق دام است، به نحوی که هر دامی پلاک هویت دریافت کند در هر نقطه ای قابل شناسایی است.
وی ادامه داد: چرا که در حال حاضر نقل و انتقال دام بدون پلاک گذاری ممنوع و قاچاق محسوب شده و رفته رفته با تکمیل این طرح در خصوص نگهداری دام بدون پلاک هم سختگیری های لازم انجام می گیرد و در آینده تمام خدمات از جمله آبرسانی سیار، توزیع نهاده ها، تسهیلات بانکی و دیگر طرح های حمایتی امور عشایر بر اساس هویت گذاری به عشایر ارائه می شود.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/21533