رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز عنوان کرد:

اهتمام ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برای رفع مشکلات سازمان اموال تملیکی

اهتمام ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برای رفع مشکلات سازمان اموال تملیکی

اقتصاد پنهان- در نشست مشترک مسؤولان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، مشکلات و موانع پیش روی این سازمان مورد بحث و بررسی قرا رگرفت.

دوشنبه، ۲۵ آذر ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، در این نشست که به میزبانی سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی برگزار شد، ضمن تبادل اطلاعات در خصوص پیشرفت سامانه‌های مرتبط با این سازمان و دیگر اعضای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، برخی موانع پیش روی این سازمان از جمله نبود زیرساخت‌های مناسب و نیروی انسانی کافی و همچنین فقدان انبارهای مجهز برای اجرای مواد 55 و 56 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مورد بررسی قرار گرفت.

قسوریان جهرمی، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی گفت: طی دو سال اخیر سعی و تلاش سازمان این بود که انبارهای استان‌های هدف نظیر هرمزگان، بوشهر و فارس را تجمیع نماییم که تا حدود زیادی در این امر موفق بوده‌ایم.

وی ادامه داد: باید این را در نظر گرفت که کنترل و تجمیع انبارها در استانی مانند هرمزگان با بیش از یک هزار کیلومتر مرز آبی و بوشهر با حدود 700 کیلومتر مرز، کار بسیار دشواری است که به نیروی انسانی، تجهیزات و بودجه کافی نیاز دارد و همکاران استانی این سازمان بدون برخورداری از آن با امکانات جزئی و صرف وقت و تلاش مضاعف سعی نموده‌اند که اهداف عالی سازمان و کشور را به نحو مطلوب پیش ببرند.

قسوریان جهرمی در خصوص سامانه‌های الکترونیکی و هوشمند نسبت به راه‌اندازی آن‌ها تا پایان بهمن‌ماه سال جاری ابراز امیدواری کرد و اظهار داشت: رصد کالا از زمان کشف تا مرحله نگهداری در انبار و تعیین تکلیف آن، امری ضروریست و با شفافتر شدن این روند، تالی فاسد آن کاهش خواهد یافت.

در ادامه افتخاری، قائم مقام سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی ضمن تایید سخنان مدیر عامل این سازمان در خصوص عدم تطابق زیرساخت‌ها با وظایف محوله این سازمان گفت: سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی با ساختاری بسیار کوچک، وظایف مهم حاکمیتی بسیار بزرگی دارد که باید در اسرع وقت ساختار آن تغییر یابد که در این‌صورت می‌توان آن را بعنوان تنها سازمان تعیین تکلیف‌کننده اموال دولتی بر شمرد.

در پایان علی مویدی خرم‌آبادی، رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با ابراز خرسند از عملکرد سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، ضمن قدردانی از تلاش مسؤولان از مساعدت ستاد در انجام امور محوله به این سازمان خبر داد.

مؤیدی اظهار داشت: اینگونه جلسات بسیار مفید است و باید در راستای تسریع امور محوله مجددا تا پایان سال برگزار شود تا مشکلات خارج از چارچوب نامه‌نگاری به سرعت شناسایی و موانع از پیش روی سازمان برداشته شود.

شایان ذکر است در جلسه مذکور، سایر اعضاء نیز به بیان نقطه نظرات و ارائه گزارش پرداختند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/21532