برگزاری هفتمین جلسه کارگروه مدیریت، راهبری، هماهنگی و نظارت بر حسن اجراء و ارزیابی دستورالعمل نحوه فعالیت و استقرار پلیس امنیت اقتصادی در مبادی رسمی

برگزاری هفتمین جلسه کارگروه مدیریت، راهبری، هماهنگی و نظارت بر حسن اجراء و ارزیابی دستورالعمل نحوه فعالیت و استقرار پلیس امنیت اقتصادی در مبادی رسمی

اقتصاد پنهان- هفتمین جلسه کارگروه مدیریت، راهبری، هماهنگی و نظارت بر حسن اجراء و ارزیابی دستورالعمل نحوه فعالیت و استقرار پلیس امنیت اقتصادی در مبادی رسمی ورود و خروج کالا با حضور دستگاه‌های عضو و مستقر در مبادی گمرک و نمایندگان سازمان بنادر و دریانوردی، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، وزارت کشور و پلیس امنیت اقتصادی در محل ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد.

سه شنبه، ۱۹ آذر ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، در این جلسه که به ریاست ابراهیم زارعی، مدیرکل دفتر امور اقتصادی و بهبود فرآیندهای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد گزارشی اجمالی از وضعیت مصوبات قبلی و اقدامات دستگاه‌ها و سازمان‌های ذی‌ربط ارائه شد.

بر اساس گزارش‌های ارائه شده در این نشست، تاکنون پلیس امنیت اقتصادی با همکاری دستگاه‌ها و سازمان‌های ذی‌ربط  در 11 مبدا از مبادی سیزده‌گانه مشخص شده در دستورالعمل مستقر شده است.

در این جلسه مقرر شد پس از معرفی افراد مستقر در مبادی رسمی ورود و خروج کالا توسط پلیس امنیت اقتصادی، دسترسی پلیس به سامانه‌های گمرکی و بندری به صورت محلی و استانی از سوی دستگاه‌ها و سازمان‌ها مربوطه فراهم شود.

در همین رابطه پلیس امنیت اقتصادی نیز متعهد شد به منظور دسترسی به اطلاعات به صورت برخط و پوش در مرکز در کوتاه‌ترین زمان ممکن سرویس دریافت اطلاعات از سامانه‌های گمرکی و بندری را راه‌اندازی نماید.

عدم مغایرت مصوبات کارگروه‌های استانی با مصوبات کارگروه اصلی و منوط نمودن اجرای تصمیمات دو جانبه بین دستگاه‌ها در رابطه با موضوع استقرار پلیس در مبادی رسمی پس از طرح و تصویب در کارگروه اصلی از دیگر تصمیمات این جلسه بود.

در این جلسه دستگاه‌ها و سازمان‌ها متعهد شدند تا در اسرع وقت امکانات لازم در حد عرف اداری را برای استقرار پلیس امنیت اقتصادی در مبادی باقیمانده فراهم نمایند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/21508