رییس دستگاه قضا در جمع فعالان اقتصادی اصفهان عنوان کرد:

قاچاق کالا خنجری بر رونق تولید

قاچاق کالا خنجری بر رونق تولید

اقتصاد پنهان- رییس قوه قضائیه در جمع فعالان اقتصادی اصفهان گفت: رونق تولید و قاچاق کالا باهم جمع نمی‌ شود، باید سامانه‌های مبارزه با قاچاق فعال شود.

پنجشنبه، ۱۴ آذر ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

رییس دستگاه قضا در دومین روز از سفر خود به اصفهان در جمع فعالان اقتصادی، کار آفرینان و صنعتگران استان اصفهان در اردوگاه شهید بهشتی اصفهان گفت: شورای گفتگوی اتاق های بازرگانی و اصناف و مجموعه فعالان اقتصادی می توانند نقش موثری در تولید و رفع موانع تولید داشته باشد.
رییس دستگاه قضا با بیان اینکه کار اقتصادی نیاز به امنیت دارد افزود: هرگونه ناامنی و فساد، اخلال در تولید ایجاد می کند، تولیدکنندگان می توانند با شناسایی اخلالگران و بر هم زنندگان امنیت اقتصادی دستگاه قضا را یاری کنند.
حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی همچنین نقش فعالان اقتصادی را در برخورد با اخلال گران اقتصاد موثر دانست و افزود: هیچ مولد و فعال اقتصادی حاضر به رشوه دادن نیست اما وقتی مجبور به این کار می شود که روند بروکراسی اداری پیچیده  وطولانی می شود بطوریکه گاهی روند کاری از 2 روز به 2 ماه طول می کشد.
هیچ مولد و فعال اقتصادی حاضر به رشوه دادن نیست اما وقتی مجبور به این کار می شود که روند بروکراسی اداری، پیچیده  و طولانی می شود.
رییس دستگاه قضا با تاکید بر اینکه  برای سهولت در روند تولید باید با مناسب سازی مقرارت بسترهای لازم دراین زمینه  فراهم شود افزود: لازم است شرایط به گونه ای باشد که بروکراسی اداری و پیچ و خم های موانع تولید از جلوی پای تولید کنندگان برداشته شود.
رییسی، قوه قضائیه را حامی مدیران جسور و تولید کنندگان فعال در عرصه کارآفرینی دانست و گفت: یکی از مهمترین وظایف دستگاه قضا در شرایط حساس فعلی حمایت از تولید کنندگانی است که اجازه نمی دهد آمار بیکاری در کشور افزایش یابد.
وی استفاده از نظر کارشناسان و نخبگان اقتصادی را در روند بررسی پرونده های قضایی  مربوط به فعالیت های اقتصادی لازم برشمرد و گفت: آراء و تصمیمات قضایی مبتنی بر نظریات کارشناسان اقتصادی سریعتر و عادلانه تر به نتیجه می رسد.
رییس دستگاه قضا افزود: رونق تولید و قاچاق کالا باهم جمع نمی‌ شود، باید سامانه‌های مبارزه با قاچاق فعال شود.
وی ادامه داد: لزوم ممنوعیت واردات کالاهای تولید داخل و برخورد جدی با قاچاق کالا که همچون خنجری بر رونق تولید بوده و مشکلات زیادی را برای تولید کنندگان ایجاد کرده است از دیگر خواسته های فعالان اقتصادی از دستگاه  قضا بود.
استاندار اصفهان هم در این نشست با ارائه گزارشی گفت: استان اصفهان با بیش از هشت هزار واحد صنعتی ، 11درصد صنایع کشور را شامل می شود و حجم 26 هزار میلیاردی در سرمایه گذاری صنعتی کشور دارد.
عباس رضایی با اشاره به اشتغالزایی 261 هزار نفر در صنایع استان گفت: از آنجا که استان اصفهان صنعتی ترین استان کشور است رسیدگی به مشکلات صنعتی استان در اولویت قرار گیرد.
وی 68 درصد از تولید فولاد و آهن کشور را سهم  استان  اصفهان دانست  و افزود : 26 درصد سهم فرآورده های نفتی کشور هم متعلق به استان اصفهان است.
استاندار اصفهان پیشنهاد داد که به منظور جدا شدن صف اخلالگران اقتصادی با فعالان اقتصادی دستگاه قضا با جدیت وارد عمل شود.
هویت بخشی به علائم تجاری شرکت ها نزد بانکها و دادگاهها، تقویت سازمان بازرسی کشور با استفاده از ظرفیت اتاق بازرگانی ،توجه بیشتر به شرکت های  خصوصی و دولتی، مالیات گرفتن ناعادلانه ، به موقع وارد نشدن کالاها و برخورد با اخلالگران اقتصادی و قرار گرفتن افراد با تجربه در کنار بازپرسان دادگاهی از دیگر خواسته های فعالان اقتصادی در این جلسه بود.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/21500