برگزاری نشست توجیهی و آموزشی پرسنل پلیس امنیت اقتصادی در مبادی رسمی ورود و خروج کالا

برگزاری نشست توجیهی و آموزشی پرسنل پلیس امنیت اقتصادی در مبادی رسمی ورود و خروج کالا

اقتصاد پنهان- نشست توجیهی و آموزشی ویژه پرسنل پلیس امنیت اقتصادی در مبادی رسمی ورود و خروج کالا در مرکز آموزش سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برگزار شد.

شنبه، ۱۶ آذر ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، پیرو ابلاغیه دستورالعمل و شیوه نامه اجرایی نحوه استقرار و فعالیت پلیس امنیت اقتصادی در مبادی رسمی ورود و خروج کالا، ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با همکاری وزارت راه و شهرسازی به منظور اجرای مصوبات کارگروه مرکزی مدیریت، راهبری، هماهنگی و نظارت بر حسن اجراء و ارزیابی دستورالعمل، اقدام به برگزاری یک دوره‌ توجیهی و آموزشی کرد.

این دوره‌ با موضوعاتی از جمله اسناد مرتبط با حمل و نقل بین‌المللی و ترانزیت، قوانین و مقررات مربوط به ترانزیت و حمل و نقل بین‌الملل، آشنایی با ساختار پایانه‌های مرزی، مسئولیت متصدیان حمل در جابه‌جایی و اسناد حمل با حضور نمایندگان پلیس امنیت اقتصادی، وزارت راه و شهرسازی، مدیران پایانه‌های مرزی، ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و انجمن‌ها و اتحادیه‌های حمل و نقل در تاریخ دهم آذرماه 98 در محل مرکز آموزش سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، برگزار شد.

در آغاز این نشست، سلمان‌زاده، مدیر کل ترانزیت و حمل و نقل بین الملل، نقش و جایگاه حمل و نقل در اقتصاد و نحوه همکاری پایانه‌ها در این حوزه را تشریح و سپس مغربی، معاون دفتر امور اقتصادی و بهبود فرآیندها از اهمیت حضور پلیس امنیت اقتصادی در مبادی رسمی و نحوه فعالیت و تعامل آن‌ها با دیگر بخش‌های دولتی و خصوصی مستقر در این مبادی سخن گفت.

در ادامه اساتید حاضر موضوعات فوق الذکر را برای حضار و مدعوین تشریح کردند.

بر اساس دستورالعمل و شیوه نامه اجرایی نحوه استقرار و فعالیت پلیس امنیت اقتصادی در مبادی رسمی ورود و خروج کالا، نظارت پلیس می‌بایست سیستمی و با تقاطع‌گیری اطلاعات سامانه‌ها صورت گیرد به گونه‌ای که خللی در روند فعالیت‌های تجاری نظیر صادرات، واردات و ترانزیت کالا در مرز به وجود نیاید. 

 

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/21497