فروشگاه‌های زنجیره‌ای ملزم به برخورد با برندهای محرز قاچاق هستند

فروشگاه‌های زنجیره‌ای ملزم به برخورد با برندهای محرز قاچاق هستند

اقتصاد پنهان- معاون پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ضمن بازدید از فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای چند منظوره، در تشریح انتظارات و برنامه‌های این ستاد گفت: فروشگاه‌های زنجیره‌ای ملزم به برخورد با برندهای محرز و مصادیق قاچاق کالا هستند.

سه شنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، عبداله هندیانی، معاون پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در حاشیه بازدید از فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای چندمنظوره با اشاره به حضور بیش از 1000 نفر از مدیران و سرپرستان شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای در دوره آموزشی «شناخت اصالت اقلام سلامت‌محور وارداتی» که در سال گذشته توسط اتحادیه برگزار شد، از برگزاری جلسات آموزشی مستمر در این حوزه تقدیر کرد.

وی آشنایی هیات رئیسه اتحادیه با برنامه‌ها، سیاست‌ها و قوانین و مقررات مبارزه با قاچاق کالا و ارز، شفافیت و عدم توزیع کالا با برندهای محرز قاچاق و همچنین عدم عرضه کالاهای وارداتی در سطح فروشگاه‌های زنجیره‌ای را از دستاوردهای این جلسات برشمرد.

هندیانی با بیان ویژگی‌ها و مزایای فروشگاه‌های زنجیره‌ای، گفت: کاهش قیمت مصرف‌کننده با حذف واسطه‌ها و افزایش کیفیت محصولات به جهت رقابت ایجاد شده، فراهم نمودن حق انتخاب، استفاده از خدمات بیشتر و پاسخگو بودن فروشندگان از مزایای فروشگاه‌های زنجیره‌ای است.

وی با بیان اینکه اینگونه فروشگاه‌ها کمک شایان توجهی به سرمایه در گردش واحدهای تولیدی می‌‌کند، تأمین نظر و نیاز مصرف‌کنندگان، شفافیت بیشتر و پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا را از دیگر محاسن این فروشگاه‌ها برشمرد.

هندیانی ضمن تشریح برنامه‌ها و انتظارات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ادامه داد:  امیدواریم با تغییر ذائقه مصرف مردم در گرایش به استفاده از تولیدات داخلی و پرهیز از مصرف کالاهای خارجی، عرضه کالاهای قاچاق و کالاهای وارداتی در سطح عرضه بویژه در فروشگاه‌های زنجیره‌ای به صفر برسد و  100% این نیاز از محل تولیدات داخلی تأمین شود.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/21481