سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز:

لزوم اتصال گمرک به سامانه جامع تجارت

لزوم اتصال گمرک به سامانه جامع تجارت

اقتصاد پنهان- سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: گمرک موظف است بر اساس قانون به سامانه جامع تجارت برای تبادل اطلاعات متصل شود.

يکشنبه، ۰۳ آذر ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: گمرک موظف است بر اساس قانون به سامانه جامع تجارت برای تبادل اطلاعات متصل شود که متاسفانه تاکنون این ارتباط اتفاق نیفتاده است.

حمیدرضا دهقانی‌نیا افزود: بر اساس ماده 32 و 35 آیین نامه اجرایی مواد 5 و 6 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز گمرک ایران و دیگر دستگاه‌های مرتبط در امر تجارت ملزم به ارائه و تبادل اطلاعات صرفا از طریق سامانه جامع تجارت در بند الف و ماده 6 قانون هستند.

وی گفت: بنابراین گمرک قانونا موظف است که به سامانه جامع تجارت متصل شود، اما اینکه این اتفاق افتاده است یا خیر باید بگویم که متاسفانه این اتفاق نیفتاده است و تاکنون ارتباط بین گمرک و سامانه جامع تجارت به صورت کامل برقرار نشده است.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: در زمان حاضر ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و دیگر دستگاه‌های مرتبط در حال پیگیری این موضوع هستند تا بتوانیم به نتیجه‌ای که سه سال است پیگیر آن هستیم برسیم و برای تحقق تبادل اطلاعات بین گمرک و سامانه جامع تجارت جلسات بسیاری بین دستگاه‌های مرتبط و گمرک ترتیب داده ایم تا به این هدف دست یابیم.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20464