معاون صندوق نوآوری و شکوفایی خبر داد:

ثبت‌نام بیش از ۴۰۰ فناور برای حضور در گردهمایی فناورانه مبارزه با قاچاق کالا و ارز

ثبت‌نام بیش از ۴۰۰ فناور برای حضور در گردهمایی فناورانه مبارزه با قاچاق کالا و ارز

اقتصاد پنهان- معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به ثبت‌نام بیش از ۴۰۰ فناور برای حضور در گردهمایی ارائه فناوری‌های نوین در مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: همچنین در نمایشگاهی که در حاشیه این گردهمایی برپا شده است ۱۰۲ شرکت دانش بنیان حضور دارند.

يکشنبه، ۰۳ آذر ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، سیاوش ملکی‌فر در مراسم افتتاحیه گردهمایی ارائه فناوری‌های نوین در مبارزه با قاچاق کالا و ارز که صبح امروز در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، هدف از برگزاری این رویداد را تزریق فناوری و نفوذ دانش پیشرفته شرکت‌های دانش بنیان به سمت دستگاه‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز عنوان کرد و گفت: نتایج استفاده از توانمندی‌های شرکت‌های دانش بنیان در مبارزه با قاچاق، علاوه بر ایجاد اشتغال پایدار و کاهش خروج ارز، استفاده از دانش و فناوری در مبارزه با قاچاق است.

وی افزود: همپای پیچیده‌تر شدن راه‌های قاچاق کالا و ارز از کشور، نهادهای مقابله کننده نیز به ابزارهای پیشرفته تجهیز شوند؛ در این زمینه ابزارهای فناوری مانند پهپاد می‌تواند جایگزین منابع انسانی شود.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به همکاری این صندوق در توسعه محصولات دانش بنیان مرتبط با پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کشور، گفت: چنانچه دستگاه‌های انتظامی‌ و اجرایی با محصولی مواجه شدند که کلیات آن مورد تایید بود اما تیراژ و مقیاس مورد نیاز آنها را تامین نمی‌کند می‌توانند در یک همکاری سه‌جانبه با استفاده از انواع تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی به تیراژ و مقیاس مورد نظر خود دست یابند و صندوق نوآوری نیز تسهیل‌گر این بحث خواهد بود.

ملکی‌فر در ادامه با بیان اینکه بیش از 400 فناور برای حضور در این گردهمایی ثبت‌نام کردند، گفت: از این تعداد 251 نفر از 120 شرکت دانش بنیان، 55 نفر از 30 شرکت غیر دانش بنیان و 70 نفر از دانشگاه و موسسات در این گردهمایی حضور دارند.

وی در ادامه به برنامه‌های جانبی گردهمایی ارائه فناوری‌های نوین در مبارزه با قاچاق کالا و ارز اشاره کرد و  گفت: در این گردهمایی هشت نشست برای ارائه نیازهای فناورانه دستگاه‌های اجرایی به همت ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار می‌شود که از شرکت‌‎های دانش بنیان دعوت می‌کنم در این نشست‌ها حضور پیدا کرده و با نیازها آشنا شوند. همچنین نشستی توسط یک شرکت دانش بنیان برای معرفی توانمندی‌های خود در عرصه پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا و ارز ارائه می‌شود.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی در ادامه به برپایی نمایشگاه دستاوردهای شرکت‌های دانش بنیان در حوزه قاچاق کالا و ارز در حاشیه این گردهمایی اشاره کرد وگفت: در این نمایشگاه 102 شرکت دانش بنیان حضور دارند. ضمن اینکه هشت غرفه نیز به سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف فعال در حوزه مقابله با قاچاق کالا و ارز اختصاص یافته است.

ملکی‌فر در ادامه طرح فروش اقساطی یا لیزینگ محصولات شرکت‌های دانش بنیان را یکی از طرح‌های پرکاربرد در گردهمایی‌ها و رویدادهای مشابه اعلام کرد و گفت: متقاضیان استفاده از محصولات دانش بنیان 80 درصد از هزینه محصول را در قالب تسهیلات با سود 9 درصد و دوره بازپرداخت سه ساله از صندوق نوآوری و شکوفایی دریافت خواهند کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در اکوسیستم نوآوری کشور بیش از 4600 شرکت دانش بنیان وجود دارند که در حوزه‌های مختلف صنعت و فناوری فعالیت می‌کنند و نیازمند خدمات مالی مختلف هستند و صندوق نوآوری و شکوفایی  با تمامی‌ ابزارهایی که دارد از آنها حمایت می‌کند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20460