استاندار اصفهان تاکید کرد:

سامانه انبارها ساماندهی و بروزرسانی شود/ لزوم ارائه لیست انبارها به ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز

سامانه انبارها ساماندهی و بروزرسانی شود/ لزوم ارائه لیست انبارها به ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز

اقتصاد پنهان- دستگاه های اجرایی استان موظف هستند تا پایان آبان ماه لیست انبارهای خود را به ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ارائه دهند و مراکز نگهداری کالا تمامی اماکن بارگیری، تخلیه‌، نگهداری یا ذخیره‌سازی کالای خود را در سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا ثبت کنند.

شنبه، ۱۸ آبان ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، عباس رضایی در نشست کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه قاچاق کالا و ارز استان بر اولویت بندی حل مسائل مربوط به قاچاق کالا تاکید کرد و اظهار داشت: برخی مسائل بر روی کاغذ، حل شده به نظر می‌رسد اما در واقعیت با موضوعات دیگری روبرو می شویم.

وی با تاکید بر بروز رسانی و ثبت انبارها در سامانه خاطرنشان کرد: باید این سامانه به دقت کارشناسی و ایرادات احتمالی آن برطرف شود تا بتوان آن را بهتر در سطح استان اجرایی کرد.

وی اضافه کرد: در همین راستا، دستگاه های اجرایی استان موظف هستند تا پایان آبان ماه لیست انبارهای خود را به ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ارائه دهند.

رضایی تاکید کرد: اتاق اصناف استان پیگیری کند تا بنگاه ها و واحدهای صنفی نسبت به ثبت انبارهای خود در سامانه انبارها تا پایان آبان ماه اقدام کنند و در این خصوص مشارکت جدی و نظارت مستمر داشته باشد.

وی ضمن لزوم حفظ احترام و اعتماد به مردم، تصریح کرد: نظارت بر ثبت دقیق کدپستی به خصوص مکان هایی که از سوخت و فرآورده های نفتی نگهداری می کنند، ضروری است .

استاندار اصفهان با تاکید بر شفاف سازی تمامی مراحل ثبت انبارها در سامانه انبارها ، افزود: تمامی انبارهای خصوصی، دولتی و خصولتی پس از بازدید و ثبت باید شناسه دریافت کنند و نباید در این زمینه استثنایی وجود داشته باشد.

وی یادآور شد: اخذ بارنامه به عنوان شناسنامه بار از اهمیت بالایی برخوردار است اما در حال حاضر بیش از 50 درصد بارنامه ها اشکال دارد در همین راستا اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای و اداره کل پست استان باید نسبت به درج کدپستی و لزوم صدور بارنامه های دقیق اقدام کنند.

رضایی درپایان سامانه یکپارچه قرنطینه را نیز سامانه ای مهم و موثر برشمرد و عنوان کرد: صدور گواهی های بهداشتی قرنطینه ای حمل و نقل داخل کشور و کالاهای صادراتی به همراه گزارش تعداد دام پلاک کوبی شده توسط این سامانه یکپارچه انجام می شود.

یکصد و نوزدهمین نشست کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه قاچاق کالا و ارز استان به ریاست دکتر عباس رضایی، استاندار اصفهان و با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی و معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان و سایر اعضا برگزار شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20431