جلسه هم‌اندیشی بررسی مشکلات صنعت و صنف نوشت‌افزار

جلسه هم‌اندیشی بررسی مشکلات صنعت و صنف نوشت‌افزار

اقتصاد پنهان - جلسه هم‌اندیشی بررسی مشکلات صنعت و صنف نوشت‌افزار با محوریت حمایت از تولید، پیشگیری از واردات غیررسمی و مبارزه با قاچاق، با حضور نمایندگان دستگاه‌ها، تشکل‌ها و دفاتر تخصصی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در محل انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان نوشت‌افزار کشور برگزار شد.

يکشنبه، ۱۲ آبان ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، مهدی کوشا، مدیرکل دفتر تبلیغات هوشمندانه و مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ضمن اشاره به فرمان رهبر معظم انقلاب در خصوص مبارزه با قاچاق کالا و ارز بر فرهنگ‌سازی و استفاده از ظرفیت تشکل‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد در تقیبح قاچاق و ترغیب به مصرف کالای تولید داخل تأکید کرد.

وی برخی از ظرفیت‌های کارگروه‌های تخصصی موضوع ماده 4 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز را برشمرد و گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه اطلاع‌رسانی، آگاهی‌بخشی، فرهنگ‌سازی و نیز استفاده از ظرفیت تشکل‌های مردمی در خصوص گروه کالایی نوشت‌افزار ارائه داد.

در ادامه صنعتکار، رییس هیأت مدیره انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان نوشت‌افزار کشور با اشاره به برخی از مسایل و چالش‌های موجود در تولید و تجارت رسمی و قانونی نوشت‌افزار، قاچاق را مانعی جدی برای رشد تولید داخلی دانست و خواستار همکاری دستگاه‌های متولی برای پیشگیری و مبارزه با قاچاق نوشت‌افزار شد.

در این جلسه نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان‌های ملی استاندارد، حمایت از حقوق تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان، تعزیرات حکومتی و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، ضمن بیان راهکارهای مناسب برای حل مسایل و مشکلات موجود در مسیر تولید و تجارت رسمی نوشت‌افزار با اعلام آمادگی برای رفع موانع و مشکلات، همکاری و تعامل انجمن‌ها، تشکل‌ها و اتحادیه‌ها را نیز خواستار شدند.

شایان ذکر است با مدیریت واردات و حمایت‌های انجام‌شده از تولید، تولید نوشت افزار در هفت ماهه ابتدایی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 21 رشد داشته است و این درحالی‌است که باید آمار تولید مدادهای پلیمری که به‌تازگی راه‌ندازی شده‌است را به آمار مذکور اضافه کرد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20424