بسیج دانش‌بنیان‌ها برای مبارزه با قاچاق

بسیج دانش‌بنیان‌ها برای مبارزه با قاچاق

اقتصاد پنهان- سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا از دعوت از شرکت‌های دانش‌بنیان برای پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا در قالب گردهمایی ارائه نیازهای فناورانه با محوریت استفاده از توان شرکت‌های دانش بنیان خبر داد.

دوشنبه، ۱۳ آبان ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، دهقانی‌نیا گفت: این دعوت به معنی استفاده از توان شرکت‌های دانش بنیان در حوزه تولید و حمایت از آن‌ها با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب و دستور ویژه رئیس جمهوری است.

او افزود: در این باره با شرکت‌های یادشده جلساتی برای احصاء یک مدل بهینه برای پیشگیری و مبارزه با کالای قاچاق ترتیب دادیم.

دهقانی‌نیا ادامه داد: همچنین با صندوق نوآوری 13 محور از آنچه شرکت‌ها می‌توانند در زمینه مبارزه با قاچاق کالا کمک کنند تهیه کردیم که در روزهای 3، 4 و 5 آذرماه در قالب یک گردهمایی برگزارمی‌کنیم.

او گفت: این نخستین گردهمایی ارائه نیازهای فناورانه در حوزه پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا با محوریت استفاده از توان شرکت‌های دانش بنیان است.

مدیرکل نظارت بر سامانه‌ها افزود: علاقه‌مندان با مراجعه به سایت ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا به آدرس www.epe.ir و سایت صندوق نوآوری به آدرس www.inif.ir می‌توانند علاوه بر رویت محورها، در این دو سامانه ثبت نام و اعلام حضور کنند.

او درباره ظرفیت‌های استفاده از این فناوری‌ها در کشور گفت: گردهمایی‌ای که به آن اشاره شد به همین منظور برگزار خواهد شد و اقدامات داوطلبانه و پیگیری‌ها و هماهنگی‌های ستاد مبارزه با قاچاق کالا با ارگان‌های دست اندرکار، گواهی بر این ادعاست.

دهقانی‌نیا تاکید کرد: برای رسیدن به تفام نامه‌ها جلساتی ترتیب دادیم و از دستگاه‌های متقاضی خواستیم برای گردهمایی نمایندگانی اعزام کنند تا نیازمندی‌های خود را به شرکت‌های دانش بنیان اعلام کنند.

او با اعلام اینکه در روز‌های برگزاری گردهمایی به شرکت‌ها غرفه داده خواهد شد، گفت: پس از اعلام نیاز دستگاه ها، در همان محل تفاهم نامه اولیه برای دستیابی به محصول نهایی منعقد می‌شود.

یوسف قاسمی کارشناس شرکت‌های دانش‌بنیان هم ظرفیت‌های کشور در خصوص فناوری‌های نوین را بسیار بالا ارزیابی کرد و گفت: در این حوزه کشور‌های همسایه فاصله جدی با ما دارند و ما قابلیت‌های فوق العاده‌ای در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات و همچنین مهمترین ابزار هوشمندسازی در شفاف سازی دیجیتال برای مبارزه با قاچاق داریم.

او افزود: سامانه‌های خوبی در کشور داریم که در حوزه‌های مشابه راندمان و دستاورد‌های خوبی کسب کرده اند و دلیل این امر حضور استعداد‌های برتر در آن است.

منبع: تسنیم

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20417