سموم با برچسب غیرفارسی قاچاق محسوب می‌شود

سموم با برچسب غیرفارسی قاچاق محسوب می‌شود

اقتصاد پنهان- مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان تمامی سمومی که با برچسب غیرفارسی در بازار عرضه می شود را قاچاق اعلام کرد و از کشاورزان خواست تا از خرید این نوع سموم فاقد گواهی سلامت خوداری کنند.

چهارشنبه، ۰۸ آبان ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، ناصر طاهری افزود: بر روی قوطی های سم با برچسب فارسی، علاوه بر اطلاعات فنی باید شماره بچ و پارت تولیدی، تاریخ تولید و انقضاء، تاریخ و شماره تاییدیه برچسب، نام شرکت و آدرس کامل تولید کننده اصلی، شماره تلفن و پست الکترونیک درج شده باشد.

وی همچنین با اشاره به هفته پدافند غیرعامل که از 8 آبان ماه شروع و تا 14 آبان ماه ادامه می یابد، اظهار داشت : ضرورت دارد تا  در قالب پدافند غیرعامل نسبت به خطرات توزیع سموم فاقد گواهی سلامت و دیکر موارد در بخش کشاورزی اطلاع رسانی شود.

طاهری با بیان اینکه از موارد مهم در پدافند غیرعامل حفاظت از باغات و مزارع می باشد، گفت: یکی از اصول احداث باغ، استفاده از نهال سالم و کشت نکردن نهال های فاقد شناسه و ناسالم  می باشد و به دلیل سوء استفاده برخی افراد در جابجایی و خرید و فروش نهال های فاقد گواهی سلامت، ضروری است جابجایی هر گونه نهال در سطح استان با ارائه مجوز از سوی مدیریت حفظ نباتات انجام گیرد.

وی تصریح کرد: همکاری باغداران با کارشناسان حفظ نباتات در پست های قرنطینه ای ثابت و سیار نیز در جلوگیری از انتقال نهال های غیر مجاز، باعث ممانعت از ورود، انتشار و استقرار آفات قرنطینه ای خارجی و نیز کنترل و محدود کردن مناطق آلوده به آفات قرنطینه ای داخلی می گردد.

طاهری خاطرنشان کرد: باغداران باید  برای دستیابی به نهال های سالم، اصیل و استاندارد خرید خود را صرفا از نهالستان ها مجوز دار انجام دهند.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20407