مدیرکل مبارزه با قاچاق کالا و ارز تعزیرات:

ورود پرونده‌های دانه درشت به تعزیرات، ۷۳ درصد رشد داشته است

ورود پرونده‌های دانه درشت به تعزیرات، ۷۳ درصد رشد داشته است

اقتصاد پنهان- مدیرکل پیشگیری و نظارت بر امور قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی با اشاره به اهتمام بیش از پیش دستگاه های کاشف به ویژه نیروی انتظامی، گفت: پرونده‌های مهم و ملی وارد شده به سازمان تعزیرات حکومتی در ۶ ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۷۳ درصد رشد داشته است.

دوشنبه، ۰۶ آبان ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، عبدالمجید اجتهادی گفت: در 6 ماهه نخست امسال، 2 هزار و 879 پرونده مهم و ملی قاچاق کالا و ارز به تعزیرات وارد شده است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از اولویت های راهبردی سازمان تعزیرات حکومتی در مقابله با تخلفات قاچاق کالا و ارز افزایش سهم ورودی پرونده های مهم و ملی نسبت به کل پرونده‌های تشکیل شده است و در این راستا ضمن پیگیری و مطالبه جدی از مراجع کاشف و دستگاه‌های نظارتی ذی‌ربط، گزارش های تحلیلی متعددی برای تاکید بر لزوم مقابله با دانه درشت‌ها تهیه و به مبادی ذی‌ربط منعکس شده است.

مدیرکل مبارزه با قاچاق کالا و ارز تعزیرات درباره مراجع گزارش دهنده و کاشف قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: گزارش 70 درصد از پرونده ها از سوی نیروی انتظامی، پلیس آگاهی، مرزبانی، دریابانی و اداره مبارزه با جرایم اقتصادی به تعزیرات ارجاع شده است.

اجتهادی اضافه کرد: چهار درصد از گزارش‌ها توسط وزارت صنعت، معدن، تجارت، شورای اصناف و اتاق اصناف، چهار درصد از سوی سازمان جنگل‌ها و مراتع، 3.6 درصد از گزارش ها توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران، ‌سه درصد توسط سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و سه درصد توسط شرکت ملی تولید و پخش فرآورده های نفتی اعلام شده است.

مدیرکل مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: همچنین برخی پرونده‌ها نیز از سوی وزارت اطلاعات و واحدهای تابعه، مراجع قضائی و محاکم دادگستری، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی به تعزیرات ارجاع شده است.

اجتهادی اضافه کرد: میانگین رسیدگی به پرونده های قاچاق از 65 روز در سال 97 به 54 روز کاهش یافته و این در حالی است که بسیاری از پرونده‌ها کمتر از 10 روز رسیدگی و تعیین تکلیف می شود.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20391