انهدام ۳۰ باند قاچاق کالا در خراسان رضوی

انهدام ۳۰ باند قاچاق کالا در خراسان رضوی

اقتصاد پنهان- دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۳۰ باند مرتبط با قاچاق کالا فعال در این استان متلاشی شده‌ است.

دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، رسول فرزادفر روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا تعداد افراد متهم به قاچاق را که در این ارتباط دستگیر شده‌اند چهار هزار و 170 نفر اعلام و بیان کرد: ارزش کل کشفیات مظنون به قاچاق در خراسان رضوی نیز ظرف شش ماه نخست امسال دو هزار میلیارد ریال بود که در مقایسه با مدت مشابه پارسال 29 درصد افزایش نشان می‌دهد.
وی افزود: سهم پلیس مبارزه با قاچاق فرماندهی انتظامی خراسان رضوی از این حجم کشفیات 81 درصد، فرماندهی مرزبانی استان سه درصد، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان 9 درصد و گمرک خراسان رضوی هفت درصد بوده است.
دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی ادامه داد: ظرف شش ماه نخست امسال 691 میلیارد ریال کالاهای مظنون به قاچاق در این استان کشف شد. سهم قاچاق موادغذایی از کل این حجم کشفیات 238 میلیارد ریال، لوازم‌خانگی 361 میلیارد ریال، منسوجات 111 میلیارد ریال و محصولات  آرایشی و بهداشتی 51 میلیارد ریال است.
وی گفت: ارزش کالاهای ممنوعه مکشوفه در خراسان رضوی نیز ظرف همین مدت 405 میلیارد ریال و در این میان حجم مشروبات‌الکلی کشف شده 71 هزار و 802 عدد بطری به ارزش 48 میلیارد ریال بود.
فرزادفر افزود: همچنین در این مدت 13 هزار و 613 عدد تجهیزات دریافت امواج ماهواره به ارزش 348 میلیارد ریال از قاچاقچیان در خراسان رضوی کشف شد.
وی ادامه داد: با رصد فعالیت قاچاقچیان در حوزه محصولات و آثار سمعی بصری نیز 13 هزار و 215 قلم اثر از این نوع به ارزش سه میلیارد و 920 میلیون ریال در طول شش ماه نخست امسال در خراسان رضوی توقیف شد.
دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی به کشفیات در حوزه قاچاق اشیاء تاریخی فرهنگی نیز اشاره و بیان کرد: گفت: 90 قلم شی تاریخی و فرهنگی به ارزش 9 میلیارد ریال که قاچاقچیان قصد انتقال آنها را در این استان داشتند ظرف همین مدت کشف شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20350