بررسی وضعیت مرزهای حفاظتی استان کرمان برای کنترل قاچاق کالا

بررسی وضعیت مرزهای حفاظتی استان کرمان برای کنترل قاچاق کالا

اقتصاد پنهان- استاندار کرمان گفت: برای جلوگیری از ورود کالای قاچاق در استان کرمان وضعیت مرزهای حفاظتی مورد بررسی قرار گیرد.

يکشنبه، ۲۱ مهر ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، محمدجواد فدایی صبح یکشنبه در کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی، نظارت و مبارزه با کالای قاچاق و ارز بیان داشت: در ارتباط با جلوگیری از قاچاق کالا تنها ارائه آمار کافی نیست بلکه باید موارد موجود را مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم و در نهایت به یک جمع‌بندی برسیم تا بدانیم چگونه باید عمل کنیم.
وی افزود: افزایش آمار قاچاق به این معناست است که قاچاق کالا رو به افزایش است یا فعالیت دستگاه‌های متولی بالاست لذا باید این موضوع بررسی شود تا ببینیم مربوط به کدام مسئله است تا در جهت رفع یا تکمیل آن اقدام شود.
استاندار کرمان گفت: در مصوبه جلسه قبل قرار شد اگر کالایی بدون برچسب فارسی باشد قاچاق محسوب شود باید بررسی شود که برای جلوگیری از ورود کالای قاچاق در استان کرمان مرزهای حفاظتی ما چه میزان قوی است.
فدایی تصریح کرد: رشد کشفیات سوخت قاچاق در استان کرمان از متوسط کشور بالاتر است و این در حالیست که برخی شهرستان‌های جنوبی وضعیت غیرقابل قبولی دارند که در این ارتباط باید جلسه‌ای با حضور فرمانداران برگزار شود.
در این جلسه «جواد صادقی» به عنوان دبیر جدید کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان معرفی  و از خدمات «ابراهیم شهریاری» دبیر سابق این کمیسیون تقدیر شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20347