توقیف ۱۲۶ دستگاه خودروی متخلف حمل دام و فرآورده دامی در خراسان شمالی

توقیف ۱۲۶ دستگاه خودروی متخلف حمل دام و فرآورده دامی در خراسان شمالی

اقتصاد پنهان- کارشناس مسئول قرنطینه اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی از توقیف ۱۲۶ دستگاه خودروی حامل دام زنده یا فرآورده‌های خام دامی به علت نداشتن مجوز‌های بهداشتی و قرنطینه‌ای دامپزشکی، در نیمه نخست امسال خبر داد.

شنبه، ۲۰ مهر ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، ابراهیم تقوایی مقدم کارشناس مسئول قرنطینه اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی گفت: دامپزشکی استان برای صیانت از سرمایه‌های دامی، جلوگیری از انتقال بیماری‌ها و پیشگیری از مخاطرات بهداشتی، از خروج غیرمجاز دام و فرآورده‌های دامی، جلوگیری و با آن برخورد می‌کند.

او ادامه داد: در این بازه زمانی، 53 رأس دام سنگین، 938 رأس دام سبک، 253 کندوی زنبورعسل، 40 هزار و 200 قطعه جوجه یک روزه، 2 هزار و 500 قطعه پولت تخمگذار، 5 هزار و 500 قطعه مرغ زنده، 9 سر اسب و 7 سر الاغ که بدون مجوز دامپزشکی در حال حمل به مقصد‌های مختلف بودند، در محور‌های ارتباطی استان شناسایی و توقیف شده است.

او افزود: امسال قاچاق دام در استان شناسایی و گزارش نشده و تخلف‌های مزبور، حمل بدون مجوز و یا تخلیه در محلی غیر از مقصد ذکرشده در بارنامه بوده است. وی گفت: کد رهگیری دامپزشکی که برای حمل دام صادر می‌شود، برای رانندگان متخلف غیرفعال شده است و این خاطیان، دیگر نمی‌توانند به جابه جایی دام اقدام کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20344