چهارمین جلسه شورای پژوهش ستاد برگزار شد؛

بررسی طرح‌ پروژه‌های تحقیقاتی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز

بررسی طرح‌ پروژه‌های تحقیقاتی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز

اقتصاد پنهان –چهارمین جلسه شورای پژوهشی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز به منظور بررسی طرح های دریافتی با هدف بکارگیری نتایج کاربردی آن با همکاری دانشگاه ها و مراکز علمی معتبر کشور برگزار شد.

دوشنبه، ۱۵ مهر ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، در چهارمین  جلسه شورای پژوهشی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، عبدالله هندیانی نایب رییس این شورا ضمن تقدیر از حضور فعال مدعوین، به تبیین رویکردهای پژوهشی پرداخته و این طرح ها را در راستای نقشه راه و رویکرد پیشگیرانه ستاد عنوان کرد.
کریم کشوری معاون برنامه ریزی، توسعه مدیریت و منابع ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به تبیین مسائل و موضوعات پژوهشی پرداخته و گفت: شورای پژوهش ستاد در حال تعیین اولویت های پژوهشی است و نتایج نهایی را به زودی در اختیار دانشگاه ها و مراکر معتبر علمی قرار خواهد داد .
دبیر اجرایی شورای پژوهش با اشاره به انتشار نشریه «اقتصاد پنهان» خاطرنشان کرد: دوماهنامه «اقتصاد پنهان» باید تقویت شده  و بر اساس آیین نامه جدید وزارت علوم در زمینه نشریات علمی و پژوهشی، بخشی از محصولات علمی و پژوهشی ستاد در این نشریه منتشر شود.
در ادامه همدانی از اداره پژوهش ستاد، به فرآیند بررسی طرح ها پرداخت و محورهای پنجگانه این طرح ها را ارائه نمود.
وی با اشاره به اینکه این محورها بر اساس نیاز سنجی‌های پیشین استخراج شده و در دسترس محققان قرار گرفته است، افزود: این 5 محور عبارتند از آینده پژوهی، اطاله دادرسی، محیط زیست، حمایت های غیر تعرفه ای و میل به مصرف.
در پایان ضمن بررسی طرح‌های موجود، اعضای شورای پژوهش دیدگاه و نظرات خود را برای اصلاحات مورد نظر ارائه کردند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20336