استاندار اردبیل:

کاهش قاچاق کالا مستلزم حمایت از کالای ایرانی است

کاهش قاچاق کالا مستلزم حمایت از کالای ایرانی است

اقتصاد پنهان- استاندار اردبیل گفت: کاهش قاچاق کالا مستلزم فرهنگ‌سازی و حمایت از کالای ایرانی است و با استفاده از کالای ایرانی علاوه‌ بر تلاش در راستای تحقق شعار رونق تولید زمینه اشتغال جوانان و نخبگان خود را نیز فراهم می‌آوریم.

شنبه، ۰۶ مهر ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، اکبر بهنامجو در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با کالای قاچاق و ارز استان اردبیل افزود: لازم است برای کنترل قاچاق و مصرف کالاهای وارداتی غیرقانونی و  استفاده از تولیدات داخلی در بین مردم نیز برنامه و فرهنگ‌سازی داشته باشیم‌.

وی با بیان اینکه کاهش قاچاق کالا مستلزم حمایت از کالای ایرانی است افزود: کاهش قاچاق کالا مستلزم فرهنگ‌سازی و حمایت از کالای ایرانی است و با استفاده از کالای ایرانی علاوه‌ بر تلاش در راستای تحقق شعار رونق تولید زمینه اشتغال جوانان و نخبگان خود را نیز فراهم می‌آوریم.

بهناجو با تاکید بر بحث شفاف‌سازی کالاهای قاچاق و مکشوفه تصریح کرد: دستگاه‌های مجری کشف کالاهای قاچاق و مکشوفه و در مجموع تمامی اقلام و اجناس انبار شده موظف به تحویل تمامی اقلام و اجناس به سازمان اموال تملیکی استان اردبیل هستند.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه تامین اقلام ضروری و مورد نیاز مردم بسیار ضروری است بیان کرد: در راستای پیشگیری از پدیده قاچاق کالا و احتکار اقلام مورد نیاز مردم، شناسایی انبارهای رسمی و غیر رسمی موجود در استان ضروری است.

وی اظهار کرد: امیدواریم با فرهنگ سازی‌های مناسب با همکاری و مشارکت تمامی دستگاه‌های اجرایی به ویژه دستگاه‌های اجرایی متولی در راستای ریشه کن کردن کالاهای قاچاق در سطح استان اردبیل گام‌های اساسی، مهم و تاثیرگذاری برداریم.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20297