معاون استاندار خراسان رضوی تأکید کرد:

استمرار اجرای طرح فروش سوخت مرزنشینان در خراسان رضوی

استمرار اجرای طرح فروش سوخت مرزنشینان در خراسان رضوی

اقتصاد پنهان- جعفری، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه استمرار اجرای طرح فروش سوخت مرزنشینان می‌تواند علاوه بر انتفاع مرزنشینان، توسعه مرز را نیز به دنبال داشته باشد، گفت: در صورت کاهش فروش سوخت در قالب طرح مرزنشینان بدلیل سیاست‌های غیرمنسجم، قاچاق سوخت از استان توسط افراد سودجو افزایش خواهد یافت.

پنجشنبه، ۰۴ مهر ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، جعفری، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران دوران دفاع مقدس افزود: ان‌شاالله بتوانیم با تأسی از فرهنگ مقاومت و ایستادگی در دوران دفاع مقدس در جنگ اقتصادی با دشمن نیز پیروز میدان باشیم.

جعفری در ادامه کاهش فروش سوخت در قالب طرح مرزنشینان بدلیل سیاست‌های غیرمنسجم در شرایط کنونی را غیرقابل قبول دانست و اظهار داشت: استمرار اجرای طرح فروش سوخت مرزنشینان می‌تواند علاوه بر انتفاع مرزنشینان، توسعه مرز را نیز به دنبال داشته باشد.

وی افزود: در صورت تداوم شرایط کنونی قاچاق سوخت از استان توسط افراد سودجو افزایش خواهد یافت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اظهار کرد: از 26 دستگاهی که در حوزه مقابله با قاچاق کالا و ارز دخیل هستند تشکر می‌کنم اما با شرایط فعلی این مبارزه کافی نیست، باید به این حوزه که اشتغال و اقتصاد را مورد هدف قرار داده است به صورت ویژه پرداخته شود.

جانشین رییس کمیسیون استان اذعان داشت: در گزارشی که دستگاه‌های متولی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، از اقدامات پنج ماهه نخست سال جاری ارائه کردند، کاهش کشفیات کالاهای ممنوعه نسبت به سال قبل را شاهد بودیم که دستگاه‌های مسؤول باید تلاش خود را در این زمینه مضاعف کنند.

وی افزود: بسیاری از فرایندهای نابجا در حوزه تولید اصلاح شده است و فضای استان به گونه‌ای است که همه مدیران با دلسوزی زحمت می‎کشند و سعی می‌کنند  موانع را با اختیارات استانی رفع کنند.

جعفری ادامه داد: سازمان صنعت، معدن و تجارت یا بخش خصوصی، توانمندی استان در حوزه پوشاک صنعتی را بررسی، موانع را مشخص و اعتبار لازم برای سرمایه‌گذاری در این حوزه را اعلام کنند؛ به هرحال این جزء آرزوهای کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان است که کارگاه‌های کوچک تولیدی تبدیل به یک کارگاه یا کارخانه عظیم شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه در حوزه فرهنگ‌سازی مصرف کالای ایرانی و بویژه پوشاک موفق نبوده‌ایم، افزود: این فرهنگ‌سازی باید دائمی باشد و رسانه ملی در این خصوص می‌بایست ورود پیدا کند.

جانشین رئیس کمیسیون استان در همین رابطه افزود: وقتی جامعه هدف مشخص باشد و به طور مثال خریدار بداند که با خرید یک پوشاک ایرانی چقدر می‌تواند شغل ایجاد کند در افکار عمومی تاثیرگذاری بیشتری بر جای خواهد گذاشت.

وی در ادامه در خصوص سامانه جامع انبارها، احصاء مشکلات، موانع، ایرادها و همچنین ارائه پیشنهادات توسط دستگاه‌های عضو، بهره‌گیری از ظرفیت سمن‌ها و سایر دستگاه‌هادر شناسائی انبارها، عدم سوء استفاده از کدپستی در صدور بارنامه و همچنین مشکلات صنعت نساجی نکاتی را ایراد کرد.

سپس فرزادفرد، دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان نیز ضمن گرامیداشت سالروز هفته دفاع مقدس از تلاش سازمان‌ها و دستگاه‌های عضو کمیسیون استان در پیشگیری و مبارزه جدی با پدیده شوم قاچاق تقدیر کرد.

فرزادفرد در خصوص فروش سوخت مرزنشینان، مبارزه با قاچاق پوشاک، سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا در استان و همچنین آخرین قوانین و دستورالعمل‌های مربوط به این طرح توضیحاتی ارائه کرد و بر ساماندهی پوشاک برند در استان تأکید نمود.

وی در ادامه به تشریح عملکرد و اهم اقدامات کمیسیون استان در پنج ماهه نخست سال 98 پرداخت.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20292