بیش از پنج میلیارد ریال کالای قاچاق در کردستان کشف و ضبط شد

بیش از پنج میلیارد ریال کالای قاچاق در کردستان کشف و ضبط شد

اقتصاد پنهان- فرمانده انتظامی کردستان از کشف و ضبط البسه، سیگار و داروی قاچاق به ارزش پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در استان خبر داد.

شنبه، ۳۰ شهريور ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، سردار علی آزادی روز شنبه اظهار داشت: طرح عملیاتی مبارزه با قاچاق کالا با هدف افزایش ضریب امنیتی و ناامن کردن محیط برای فعالیت قاچاقچیان به مرحله اجرا گذاشته شد.

وی اضافه کرد: در اجرای این طرح در مریوان، بیش از چهار میلیارد ریال کالای قاچاق شامل بیش از 30 هزار نخ سیگار خارجی، 120 بسته تنباکو خارجی و 234 بسته پودر دارویی غیرمجاز کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی کردستان افزود: کشف 157 بطر شربت دارویی، سه هزار و 620 لیتر مایع شیمیایی فرمالین و سه هزار لیتر مایع جرمگیر خارجی با برند SD از دیگر کالاهای قاچاق کشف شده در این عملیات بود.

سرهنگ آزادی ضمن اشاره به دستگیری 2 نفر در این عملیات از شهروندان خواست تا هرگونه اخبار مربوط به قاچاق کالا و ارز را از طریق سامانه تلفنی 110 با پلیس در میان بگذارند.

فرمانده انتظامی کردستان همچنین از کشف 420 ثوب کاپشن مردانه قاچاق به ارزش بیش از یک میلیارد و 500 میلیون ریال خبر داد و گفت: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالای پلیس آگاهی کردستان در راستای طرح عملیاتی مبارزه با قاچاق کالا موفق به شناسایی خودروی حامل این مقدار پوشاک قاچاق شدند.

سردار آزادی یادآور شد: با هماهنگی مراجع قضایی خودروی مورد نظر که از نوار مرزی استان بارگیری شده بود در یکی از خیابان های سنندج متوقف و در بازرسی از آن 420 ثوب کاپشن مردانه قاچاق کشف شد.

وی اضافه کرد: در این عملیات راننده خودرو دستگیر و برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

استان کردستان یکی از استان های مرزی کشور است که حدود 230 کیلومتر مرز با کشور عراق دارد و اکنون دارای سه بازارچه مرزی سیرانبند بانه، خانم شیخان مریوان و مله خورد در سروآباد است.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20272