نشست فراکسیون مبارزه با قاچاق مجلس با مسؤولان ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز

نشست فراکسیون مبارزه با قاچاق مجلس با مسؤولان ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز

اقتصاد پنهان- نشست فراکسیون مبارزه با قاچاق مجلس شورای اسلامی با مسؤولان ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در محل ستاد برگزار شد.

يکشنبه، ۲۷ مرداد ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، علی مؤیدی خرم‌آبادی، رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در این نشست با بیان اینکه رسالت اصلی این ستاد ارتقای سلامت تجاری و اقتصادی کشور است، گفت: پیشگیری در اولویت برنامه‌های ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز قرار دارد و نمونه بارز آن اعمال ضوابط حمل و نقل و نگهداری دام و کالاهای اساسی است.

مؤیدی با اشاره به اهمیت ایجاد زیرساخت‌های توسعه برای ساکنان مناطق مرزی، اظهار کرد: در مقررات جدید، وضعیت کولبرها با لحاظ حقوق دولت، بازرگانان و کولبرها به گونه‌ای ساماندهی شده است که به توسعه‌یافتگی منجر خواهد شد.

وی کاهش تقاضای مصرف و پیشگیری از وقوع قاچاق و نیز مقابله هدفمند و حرفه‌ای با شبکه‌های کلان قاچاق را از برنامه‌های جامع‌نگر ستاد برشمرد و افزود: اصول راهبردی ستاد، متمرکز بر توسعه در تولید و مصرف بهینه خواهد بود.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در ادامه با اشاره به اینکه سال گذشته متن لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز  نهایی، اما به دلیل اظهارنظر دستگاه قضایی تصویب آن با تأخیر مواجه شد، گفت: امیدواریم تا قبل از پایان این دوره مجلس در سال جاری لایحه مذکور تصویب و ابلاغ شود.

شایان ذکر است این اولین نشست مشترک ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز  و فراکسیون مبارزه با قاچاق مجلس شورای اسلامی بود که با حضور جمعی از نمایندگان این فراکسیون برگزار شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20201