دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گلستان تصریح کرد:

قاطعیت در مقابله و دقت در رسیدگی به پرونده‌های کلان قاچاق کالا

قاطعیت در مقابله و دقت در رسیدگی به پرونده‌های کلان قاچاق کالا

اقتصاد پنهان- ابراهیم دشتیان در پنجمین جلسه کمیسیون برنامه‎ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گفت: صرفا با برخورد با چند قاچاقچی خرد و توقیف و ضبط چند کارتن کالای قاچاق نمی‌توان جلوی حجم انبوه قاچاق را گرفت.

چهارشنبه، ۲۶ تير ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، دبیر کمیسیون برنامه‎ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گلستان با بیان اینکه صرفا با برخورد با چند قاچاقچی خرد و توقیف و ضبط چند کارتن کالای قاچاق نمی‌توان جلوی حجم انبوه قاچاق را گرفت تصریح کرد: شناسایی و مقابله قاطع با باندهای حرفه‌ای و رسیدگی دقیق به پرونده‌های کلان قاچاق کالا و ارز باید با جدیت انجام شود.

وی با اشاره به نقش آموزش در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز ضمن تشکر از صدا و سیمای مرکز استان، خاطر نشان کرد: باید علاوه بر استمرار در برگزاری جلسات آموزشی برای دستگاه‌های اجرایی از ظرفیت‌های فرهنگی در حوزه های مختلف برای ارتقاء سطح فرهنگ مردم در استفاده از کالای داخلی بهره برد.

دشتیان گفت: فعالیت‌های استان در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز قابل تقدیر است اما تاکید بر این است که کارگروه‌های تخصصی کمیسیون برنامه‎ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان فعال باشند و با جدیت ضمن برگزاری جلسات مستمر به تقویت کمیسیون استان در مبارزه با قاچاق کالا و ارز کمک نمایند.

دبیر کمیسیون استان افزود: مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید در اولویت برنامه‌های دستگاه‌های اجرایی مرتبط قرار گیرد ضمن اینکه دستیابی به موفقیت‌های بیشتر به هماهنگی و هم‌افزایی بین دستگاه‌ها نیازمند است.

وی در ادامه بر تقویت ساختار سازمانی در امر مبارزه با قاچاق کالا در هر دستگاه، رصد فضای مجازی و نظارت بیشتر بر این حوزه، افزایش نظارت بر انبارهای رسمی و نیز غیررسمی و سوله‌ها تأکید کرد و خواستار فرهنگ‌سازی در مبارزه با قاچاق کالا و ارز توسط دستگاه‌های فرهنگی با همکاری دستگاه‌های متولی و استفاده از ظرفیت ائمه جمعه و جماعات شد.

همچنین دشتیان لزوم مستندسازی همه اقدامات در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز و ارسال گزارش‌های متناوب را مورد تأکید قرار داد و انجام اکیپ‌های گشت و بازرسی، برگزاری برنامه‌های مستمر آموزشی، پاسخگویی دستگاه‌های عضو به مکاتبات و حضور فعال در جلسات کمیسیون  یادآور شد.

وی در پایان از ابلاغ برنامه‌های جامع مبارزه با قاچاق کالا و ارز سال 1398 استان در قالب 4 راهبرد اساسی شامل اصلاح سیاست‌ها و بهبود فرآیندهای تجاری و تولیدی، مدیریت مؤثر مرزها، شفاف‌سازی و رصد گردش پول، ارز، فلزات گرانبها و سنگ‌های قیمتی و نیز ترویج باور عمومی مصرف کالای کیفی ایرانی و تقبیح کالای قاچاق و همچنین  23 برنامه کلان تخصصی به دستگاه‌های اجرایی خبر داد.

 

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20134