کنترل عرضه سوخت در مرزهای خروجی کردستان با استفاده از سامانه‌های نرم‌افزاری انجام می‌شود

کنترل عرضه سوخت در مرزهای خروجی کردستان با استفاده از سامانه‌های نرم‌افزاری انجام می‌شود

اقتصاد پنهان- مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان گفت: از سامانه‌های نرم‌افزاری درفروش و کنترل عرضه سوخت در مرزهای خروجی کردستان استفاده می‌شود.

شنبه، ۲۲ تير ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، فریدون یاسمی ظهر امروز در  جریان بازدید مدیر بازرگانی و رئیس بازرسی فنی و سرپرست اداره پیشگیری از قاچاق فرآورده‌های نفتی شرکت ملی پخش که در مرز باشماق حضور داشتند، با اشاره به اینکه اقدامات گسترده‌ای در راستای تسهیل و توسعه صادرات در بازارچه مرزی در حال انجام است، اظهار کرد: استفاده از سیستم‌های نرم افزاری، ایجاد زیرساخت‌های سخت افزاری، تلاش و تعامل مسوولان و کارکنان، کنترل و پایش عملیات فروش فرآورده در جایگاه عرضه مرزی باشماق مریوان از جمله این اقدامات است.

وی با اشاره به کاهش مدت زمان کنترل و فروش فرآورده نفتگاز  به کامیون‌های ترانزیتی با استفاده از سامانه فروش مرزی بیان کرد: اجرای الکترونیکی پایش و کنترل موجودی باک کامیون‌ها در راستای روان‌سازی امر صادارات و ارائه خدمات مطلوب به رانندگان ترانزیتی انجام می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات عملیاتی و کنترلی صورت گرفته در مرز باشماق در راستای جلوگیری از قاچاق فرآورده، صرفه‌جویی درمصرف سوخت، ارتقای سلامت اداری و افزایش توان عملیاتی جایگاه نیز تاثیرگذاربوده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان با اشاره به نصب دو باب جایگاه سیار در محوطه بازارچه برای فروش فرآورده به کامیون‌های ترانشیپی (کامیون‌های وردی به کشور از اقلیم کردستان عراق)، افزود: اقدامات لازم نیز برای استفاده از سیستم نرم‌افزاری فروش و پایش الکترونیکی باک برای این خودروها نیز انجام گرفته است.

یاسمی سپس به اجرای طرح اعطای معافیت پرداخت مابه التفاوت نرخ نفتگاز به کامیون‌های ایرانی خروجی از مرز باشماق اشاره و اظهار کرد: با هماهنگی‌های انجام شده این شرکت با سازمان راهداری، با ثبت کد راهنامه بین‌المللی رانندگان در سامانه فروش مرزی، این معافیت به کامیون‌های خروجی به اقلیم کردستان عراق تعلق می‌گیرد.

وی همچنین اقدامات این منطقه در خصوص صادارات فرآورده به اقلیم کردستان عراق در قالب کمک به معیشت مرزنشیان استان را نیز تشریح کرد و بیان داشت: سود ناشی از اجرای این طرح به حساب 28 هزار و چهارصد خانوار مرزنشین واریز می‌شود.

مدیر بازرگانی و رئیس بازرسی فنی و سرپرست اداره پیشگیری از قاچاق فرآورده‌های نفتی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران نیز در این بازدید با ابراز رضایت از عملکرد مطلوب، اقدامات ارزنده و تلاش‌های صورت گرفته، فعالیت‌های انجام شده منطقه در راستای جلوگیری از عرضه خارج از شبکه، روان سازی و تسهیل صادارات، ارائه خدمات مطلوب به رانندگان ترانزیتی و نحوه کنترل را مطلوب ارزیابی و از  تلاش مجموعه پخش منطقه کردستان تشکر و قدردانی کرد.

منبع: فارس

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20129