استاندار قم تاکید کرد:

لزوم استمرار نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز

لزوم استمرار نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز

اقتصاد پنهان- استاندار قم، در سومین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان بر لزوم استمرار نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز تأکید کرد.

چهارشنبه، ۱۲ تير ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، در این جلسه بهرام سرمست، استاندار قم با تأکید بر لزوم اطلاع‌رسانی در خصوص اقدامات مربوط به خرید تضمینی گندم در استان، اظهار داشت: قیمت تضمینی گندم در اولین فرصت به گندم‌کارانی که محصول خود را به سیلوها تحویل داده‌اند، پرداخت می‌شود.

سرمست، به اهمیت پیگیری اجرای سامانه جامع انبارها اشاره کرد و افزود: فرمانداری قم نسبت به تشکیل جلسات و ثبت اطلاعات در این سامانه پیگیری لازم را انجام دهد.

استاندار با تأکید بر ضرورت استمرار نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: اقدامات کنترلی و بازدارنده در خصوص قاچاق فرآورده‌های دامی و طیور،  ضمن تشکیل تیم‌های مشترک با محوریت جهاد کشاورزی در دستور کار قرار گیرد.

لازم به ذکر است در این جلسه مقرر شد تمام دستگاه‌ها، واحدهای زیر مجموعه خود را که تاکنون در سامانه جامع انبارها ثبت نام ننموده‌اند، شناسایی و آن‌ها را ملزم به اقدام در این خصوص نمایند.

در ادامه نمایندگان سازمان تعزیرات حکومتی و دانشگاه علوم پزشکی قم  گزارشی از اقدامات خود برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز را بیان کردند که تشکیل 244 پرونده با موضوع قاچاق کالا در سه ماهه نخست سال جاری و کاهش قاچاق دارو به دلیل افزایش قیمت ارز مهم‌ترین عناوین ذکر شده در این گزارش‌ها بود.

همچنین در این جلسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان از پلاک‌کوبی 10 هزار دام شیری با هدف جلوگیری از قاچاق خبر داد و گفت: تا پایان تیرماه تمام دام‌های شیری و تا پایان مرداد تمام دام‌های پرواری پلاک‌کوبی خواهند شد.

ارائه برنامه‌های سال 98 ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و تبادل نظر اعضای جلسه بر اساس وظایف خود در این برنامه‌ها، از دیگر مباحث مطروحه در این جلسه بود.

 

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20102