علی مویدی خرم آبادی:

مقابله با قاچاق باید از اقتصاد پنهان پیشگیری کند

مقابله با قاچاق باید از اقتصاد پنهان پیشگیری کند

اقتصاد پنهان- رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: وظیفه ما فقط مقابله با قاچاق نیست و مقابله باید با هدف پیشگیری و بازدارندگی از ایجاد اقتصادی پنهان انجام گیرد.

يکشنبه، ۲۶ خرداد ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، علی مویدی خرم آبادی امروز (یکشنبه) در سومین نشست کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت مبارزه بر قاچاق کالا و ارز کردستان اظهار داشت: این ستاد مرکز تولید فکر و دانش برای دستیابی به تجارتی شفاف است.

وی با بیان اینکه باید طوری عمل کنیم که اقتصادی شفاف، سالم و بدون هیچ انحرافی و تخلفی از قانون داشته باشیم، افزود: فقط از نیروی انتظامی انتظار مقابله با قاچاق نداشته باشیم؛ باید بر روی فعالیت شبکه‌های سازمان‌یافته قاچاق در مرز متمرکز شد.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تاکید کرد: نیروی انتظامی نیز از کمیت پرونده‌های حوزه قاچاق باید بکاهد و بر افزایش کیفیت این نوع پرونده‌ها تمرکز کند.

وی با بیان اینکه باید عواقب قاچاق بر سلامت جامعه را نشان داد و برای این کار نیاز به فرهنگسازی است، یادآور شد: از توان سازمان‌های مردم‌نهاد هم می توان در این زمینه بهره برد.

مویدی با تاکید بر ساماندهی مرز باشماق در مریوان گفت: در این مرز در اقلیم کردستان فضایی آرام و منظم حاکم است اما در این سوی مرز شاهد استرس، بی‌نظمی، سر و صداها و ترددهای بی‌جا و بی‌مورد هستیم.

مویدی با بیان اینکه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز بر بهبود وضعیت معیشتی مرزنشینان تأکید دارد اضافه کرد: باید با ایجاد زنجیره شفاف در سامانه‌ها به صادرات و واردات رونق دهیم.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20065