جلسه‌ «کارگروه حمایت از تولید و نظارت بر گردش کالا در سطح عرضه» برگزار شد؛

ضرورت تسریع در اجرای برنامه‌های تولیدمحور

ضرورت تسریع در اجرای برنامه‌های تولیدمحور

اقتصاد پنهان- اولین جلسه «کارگروه حمایت از تولید و نظارت بر گردش کالا در سطح عرضه» در سال جاری با تأکید به مقوله تولید برگزار شد.

شنبه، ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، در این جلسه که در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد اولویت‌های این کارگروه در سال جدید مورد بررسی قرا گرفت.

بر اساس این گزارش اتمام اجرای طرح شناسه کالا برای لوازم یدکی، لوازم خانگی، تجهیزات با قابلیت نصب سیم‌کارت، منسوجات و پوشاک، تدوین برنامه‌های حمایت از تولید، پیشگیری و مقابله با قاچاق تجهیزات با قابلیت نصب سیم‌کارت، لوازم یدکی و لوازم خودرو از جمله‌ی اولویت‌های این کارگروه در سال 98 است.

در این جلسه گزارش معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص حمایت از تولید قرائت شد و برنامه‌های تولیدمحور این وزارتخانه مورد بررسی قرار گرفت.

مقیمی، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در گزارش خود تولید را از اولویت‌های اصلی سال 98 برشمرد و به تبیین برنامه‌های اجرایی این وزراتخانه در سال جدید پرداخت.

وی توسعه و تعمیق ساخت داخل، توسعه معادن، توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان، پشتیبانی، تأمین مالی و توسعه سرمایه‌گذاری، بهبود فضای کسب و کار و توسعه صادرات غیرنفتی را از اهم برنامه‌های اجرایی این وزارتخانه در سال 98 عنوان کرد.

دستورجلسه‌ی دیگر این کارگروه به برنامه تولید تجهیزات با قابلیت نصب سیم‌کارت اختصاص داشت. در همین رابطه گردان، مدیرکل صنایع برق و الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت توضیحاتی در خصوص تدوین برنامه‌ تولید تجهیزات با قابلیت نصب سیم‌کارت ارائه نمود.

همچنین در این جلسه هندیانی، معاون پیشگیری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان ضرورت تسریع در اجرای برنامه‌های تولیدمحور و بویژه تولید تلفن‌همراه بدلیل نیاز بازار بر لزوم توجه به مقوله تنظیم و تأمین بازار تأکید کرد. 

جلسه‌ «کارگروه حمایت از تولید و نظارت بر گردش کالا در سطح عرضه» به ریاست قبادی، معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت و با حضور مقیمی، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت و هندیانی، معاون پیشگیری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و مسئولین دستگاه‌های عضو کارگروه در محل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20002