سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی خبر داد:

سومین پرونده مهم قاچاق از ابتدای اجرای قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز

سومین پرونده مهم قاچاق از ابتدای اجرای قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز

اقتصاد پنهان- سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی از کشف ۳۶ هزار و ۵۱۲ کولر قاچاق و جریمه‌ای به مبلغ یک هزار و ۴۹۳ میلیارد ریال خبر داد.

دوشنبه، ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، سید یاسر رایگانی در این خصوص افزود: با توجه به گزارش نیروی انتظامی درباره کشف 36 هزار و 512 کولر قاچاق از انبار یک شرکت و ارائه گزارش به اداره کل تعزیرات حکومتی خوزستان، شعبه نهم اداره تعزیرات اهواز وارد رسیدگی شد.

وی گفت: این شعبه پس از اخذ دفاعیات متهمان و استعلامات لازم اقدام به صدور رای کرد و علاوه بر ضبط کالای مکشوفه این شرکت را به مبلغ یک هزار و 493 میلیارد ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت و ممانعت از فعالیت شرکت به مدت دو سال محکوم کرد.

رایگانی افزود: متهمان به این رأی اعتراض کردند، اما این رأی در شعبه تجدید نظر هم تأیید شد و هم اکنون رأی در مرحله اجراست.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: این پرونده سومین پرونده مهم قاچاق از ابتدای اجرای قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سراسر کشور است.

رایگانی همچنین به تخلف یک شرکت خصوصی در اصفهان اشاره کرد و افزود: پرونده یک فقره تخلف اعتبار ارزی مدیر عامل یک شرکت خصوصی با شکایت مدیریت شعب یکی از بانک‌های استان در شعبه ششم بدوی تعزیرات حکومتی اصفهان رسیدگی شد و شعبه مذکور متهم پرونده را به دلیل ایفا نکردن تعهدات ارزی به استرداد عین ارز موضوع اعتبار به مبلغ 916 هزار و 360 یورو معادل بیش از 43 میلیارد ریال بر اساس نرخ روز ارز در حق بانک شاکی و تعلیق کارت بازرگانی شرکت به مدت یکسال محکوم کرد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/19909