ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز؛

مبارزه با قاچاق سازمان یافته، اولویت اصلی ستاد

مبارزه با قاچاق سازمان یافته، اولویت اصلی ستاد

اقتصاد پنهان- جلسه اعضای اصلی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با هدف تبیین برنامه ها، سیاست ها و اولویت های سال ۹۶ مبتنی بر منویات مقام معظم رهبری با شرکت تمامی اعضاء تشکیل شد.

دوشنبه، ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۶0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، حبیب‌اله حقیقی، رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در این نشست، تکمیل تجهیزات الکترونیکی و تشدید کنترل مبادی ورودی را اولویت دستگاه‌های عضو ستاد مبارزه با قاچاق کالا اعلام کرد و گفت: سال 96 سال نتیجه‌گیری از سیاست ها و برنامه جامع 5 ساله مبارزه با قاچاق کالا است و انتظار می رود دستگاه های عضو ستاد با همت و تلاش مضاعف و بسیج همه امکانات عرصه را بر قاچاقچیان تنگ‌تر کنند.

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در اول فروردین در مشهد مقدس مبنی بر برخورد با قاچاق سازمان یافته، گفت: برنامه عملیاتی برای برخورد با دانه درشت ها و قاچاق کلان و سازمان یافته در دستورکار نیروهای امنیتی و انتظامی قرار گرفته است و به زودی نتیجه برخورد با باندهای سازمان یافته قاچاق کالا آشکار می شود.
حقیقی تکمیل سامانه‌های الکترونیکی و ایجاد پنجره واحد تجاری گمرکی را یکی از عوامل رشد کشفیات قاچاق در سال 95 اعلام کرد و افزود: در سال‌های اخیر زیرساخت ها و اقدامات بنیادی و مؤثری در زمینه نظارت و کنترل الکترونیکی کالا در کشور صورت گرفته و ما به دنبال رشد، تکمیل و بلوغ این سامانه‌ها و هماهنگی بیشتر بین دستگاه‌های متولی تجارت خارجی هستیم تا در پرتو شفافیت و حذف بروکراسی، زمینه های بروز فساد و تخلف را از بین ببریم.
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به رقم کشفیات سال 95، اظهار کرد: از 14 هزار میلیارد تومان ارزش کشفیات، تنها 270 میلیارد تومان آن مربوط به سطح عرضه بوده و این نشان از اولویت مبارزه با قاچاق از مبادی ورودی است.
حقیقی مبارزه با قاچاق کالا را زنجیره ای پیوسته شامل قبل از مبادی تا سطح عرضه دانست و گفت: در سال 96 دستگاه‌های عمل کننده با تشدید برخورد و مقابله در مبادی به گونه‌ای عمل خواهند کرد که نیازی به برخورد در سطح عرضه نباشد البته این به معنای مجوز عرضه کالاهای قاچاق در بازار نیست و عرضه قاچاق طبق قانون جرم است.
در این جلسه اعضای حاضر اولویت‌ها و برنامه‌های دستگاه متبوع خود را برای تشدید مبارزه با قاچاق در مبادی ورودی اعلام کردند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/18616