رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد؛

کشفیات سوخت قاچاق در هرمزگان ۱۴ برابر رشد داشته است

کشفیات سوخت قاچاق در هرمزگان ۱۴ برابر رشد داشته است

اقتصاد پنهان- رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: کشفیات سوخت قاچاق در استان هرمزگان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۴ برابر رشد داشته است.

چهارشنبه، ۲۱ آذر ۱۳۹۷0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، علی مویدی خرم‌آبادی رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا وارز در حاشیه نشست مدیران استانی و معاون اول رئیس جمهور در بندرعباس گفت: هرمزگان بدلیل موقعیت جغرافیایی و بالا بودن حجم مبادلات تجاری در خط مقدم قاچاق سوخت، کالا و ارز در کشور قرار دارد و روزانه بین 2 تا 3 میلیون لیتر سوخت از این استان قاچاق می‌شود.
وی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون 27 میلیون لیتر انواع سوخت خارج از شبکه در هرمزگان کشف و ضبط شده است، افزود: این میزان کشفیات نسبت به مدت مشابه سال گذشته 14 برابر رشد داشته است.
مویدی با اشاره به اینکه یکسان نبودن قیمت سوخت در کشور‌های همسایه از دلایل اصلی افزایش قاچاق سوخت در کشور است، گفت: بیشترین میزان قاچاق سوخت و کشفیات آن در شهرستان‌های بندرخمیر، بندرعباس، میناب، سیریک و حوزه دریای عمان اتفاق افتاده است.
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ادامه داد: دولت الکترونیک و استفاده از سامانه‌های متمرکز بین دستگاهی می‌تواند قاچاق سوخت و کالا را کاهش داده و متوقف کند.
وی با بیان اینکه در نشست امروز راه‌کار‌های مناسب برای جلوگیری از قاچاق و کاهش خروج سرمایه مردم ارائه و اعلام شد، افزود: بخشی از قاچاق سوخت و کالا در این استان سازمان یافته و بخشی نیز متفرقه و پراکنده است که مسئولان مربوطه در هرمزگان برخورد جدی با عاملان و باند‌های قاچاق دارند.
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز همچنین به قاچاق پوشاک در کشور اشاره کرد و گفت: با هماهنگی دستگاه‌های مختلف از ابتدای دی ماه امسال با تمام فروشندگان برند‌های بدون مجوز رسمی پوشاک برخورد قاطع و جدی می‌شود، پیش از این به قاچاقچیان برند‌های فاقد اعتبار هشدار و تذکر داده شده و برای ادای توضیحات به محل احضار شده اند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/17559