رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد:

تعیین تکلیف اموال تملیکی تا پایان سال/ احتمال احیای کارت سوخت

تعیین تکلیف اموال تملیکی تا پایان سال/ احتمال احیای کارت سوخت

اقتصاد پنهان- رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره تعیین تکلیف اموال تملیکی تا پایان سال، از برگزاری نشست فوق العاده برای جلوگیری از قاچاق سوخت خبر داد.

شنبه، ۱۷ شهريور ۱۳۹۷0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، علی مویدی امروز پس از پایان جلسه اعضای اصلی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جلسه امروز، اولین جلسه ای بود که با حضور نمایندگان هر سه قوه تشکیل شد که وزیر کشور به عنوان نماینده رئیس جمهور در این جلسه حضور یافت.
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه در جلسه امروز عملکرد ستاد در سال جاری مرور شد، گفت: همچنین بر عدم خروج کالاهای اساسی از کشور که بعضا قاچاقچیان در برخی از مرزها مبادرت به خروج این کالاها می کنند، تاکید شد. البته آئین نامه های مربوط به این موضوع قبلا ابلاغ شده بود اما تاکید شد که متولیان آن عزم جدی برای جلوگیری از وقوع این اتفاق داشته باشند.
وی در ادامه در خصوص تعیین تکلیف اموال تملیکی گفت: با مصوبه ای که اخیرا دولت ابلاغ کرد مقرر شده تا پایان سال تمام اموال تملیکی که در انبارها نگهداری می شوند، تعیین تکلیف شده، این اموال یا منهدم و یا در صورت تایید دستگاههای متولی صادر می‌شوند.
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه اموالی که حکم قطعی بگیرند به هیچ وجه در انبارها نگهداری نخواهند شد، تاکید کرد: متولی این امر سازمان فروش اموال تملیکی و 4 وزارتخانه صمت، بهداشت، جهاد کشاورزی و نفت است.
وی در ادامه با اشاره به تعیین تکلیف خروج سوخت از کشور افزود: در این زمینه تلاش های خوبی شده است اما این حوزه باز هم نیاز به اقدامات بیشتری دارد.
مویدی تصریح کرد: جلسه فوق العاده ای برای ساماندهی بحث خروج سوخت از مرزها برگزار و کارگروهی با حضور چند تن از وزرا تشکیل خواهد شد.
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خاطرنشان کرد: مباحث زیادی در این جلسه مورد بررسی قرار خواهد گرفت که احتمالا یکی از این مباحث مربوط به احیای کارت سوخت باشد.
مویدی همچنین در خصوص سامانه های ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: ستاد، 10 سامانه اصلی و 20 زیرسامانه دارد که برای نظم بخشی جهت مبارزه با قاچاق تا پایان سال عملیاتی خواهند شد.
وی با اشاره به برگزاری دادگاههای مربوط به متخلفان ارزی اظهار کرد: پرونده هایی که محاکم قضایی پیگیری می کنند نتیجه رصد و مطالبه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز بوده است.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/17323