رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خرم آباد عنوان کرد:

کاهش چشمگیر قاچاق کالا با راه اندازی سامانه‌های جدید تا پایان سال

کاهش چشمگیر قاچاق کالا با راه اندازی سامانه‌های جدید تا پایان سال

اقتصاد پنهان- مویدی خرم آبادی رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خرم آباد از کاهش چشمگیر قاچاق کالا با راه اندازی سامانه‌های جدید تا پایان سال خبر داد.

سه شنبه، ۳۰ مرداد ۱۳۹۷0 کامنتچاپ مطلب

 

به گزارش اقتصاد پنهان، علی مویدی خرم آبادی ظهر امروز (سه شنبه) در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه رسانه‌ها در راستای تنویر افکار عمومی، شفاف‌سازی و آگاه سازی مردم نقش برجسته ای دارند، اظهار داشت: رسانه ها هم در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم نقش دارند و هم مدیران، دولت و حاکمیت را از ناحیه مطالبه گری مردم به چالش می کشانند.
وی در ادامه با اشاره به موضوع قاچاق کالا و ارز، عنوان کرد: این امر در منطقه، یک پدیده خاص کشور ما است و اگر بخواهیم بحث قاچاق را در منطقه به عنوان یک دغدغه قرار بدهیم، ایران از کشورهایی بوده که متاسفانه با «ابر چالشی» به نام قاچاق مواجه است.
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور با اشاره به عوامل قاچاق کالا و ارز، بیان داشت: بخشی از این عوامل داخلی و بخش اعظمی از آن برون مرزی و خارج از اراده ما است.
مویدی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه اگر امروز دشمن احساس کند در حوزه قاچاق می تواند به کشور آسیب وارد کند به طور حتم این اقدام را انجام می دهد، افزود: یک روز دشمن داعش را ایجاد می کند، یک روز منافقین را فعال می کند، یک روز جنگ 8 ساله را تحمیل می کند، اینها سلسله جنگ هایی بوده که دشمن برای ما تعریف کرده است و ما هم یکی پس از دیگری توانسته ایم از این گردنه ها خوب عبور کنیم و به طور قطع از گردنه سخت و دشوار قاچاق نیز با همت مردم، هدایت مقام معظم رهبری و تدابیر خوب دولت عبور خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه شرایط پس از برجام و خارج شدن آمریکا از برجام پیام هایی برای ما داشت و متوجه شدیم که آسیب ها از چه نواحی است، گفت: طی چند ماه گذشته پیام های زیادی را گرفته ایم که کاش در دهه‌های گذشته به این پیام ها توجه می کردیم و آنها را جدی می گرفتیم، این در حالیست که مقام معظم رهبری بارها به این موضوعات ورود پیدا کردند و تاکید داشتند، اما متاسفانه کمتر در اولویت برنامه‌های دولت‌های گذشته  قرار گرفت.
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور با اشاره به اینکه در عرصه مبارزه با قاچاق کالا و ارز طی چهار دهه گذشته با رویکرد مقابله ای برخورد کرده ایم و کمتر رویکرد پیشگیرانه، زیربنایی و ایجابی داشته ایم، بیان داشت: اگر اقدامات پیشگیرانه نباشد، هزینه ها در حوزه مقابله افزایش پیدا می کند.
وی با اشاره به اینکه طی سال‌های اخیر زیرساخت های خوبی در این حوزه ایجاد شده است، گفت: در راستای راه اندازی سامانه های مبارزه با قاچاق کالا و ارز تا کنون بیش از 500 میلیارد تومان هزینه شده است.
 مویدی با بیان اینکه امروز بیش از 30 سامانه و زیر سامانه برای رسیدن به نقطه مطلوب طراحی و آماده شده است، گفت: با راه اندازی سامانه‌های جدید تا پایان سال شاهد کاهش چشمگیر قاچاق کالا و ارز خواهیم بود.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/17258