انعقاد تفاهم نامه گسترش همکاری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و مرکز آمار ایران

انعقاد تفاهم نامه گسترش همکاری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و مرکز آمار ایران

اقتصاد پنهان- در راستای تحقق اهداف نظام آماری کشور و به منظور همکاری مشترک در فعالیت‌ها و طرح‌های آماری، تفاهم‌نامه دو جانبه‌ای بین ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و مرکز آمار ایران منعقد شد.

سه شنبه، ۱۶ مرداد ۱۳۹۷0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، علی مویدی خرم آبادی در این جلسه با اشاره به اهمیت استفاده از آمار و اطلاعات دقیق در برنامه‌ریزی، گفت: طبق اصلاحیه جدید قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و عضویت مرکز آمار ایران در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، از این پس با همکاری و حمایت این مرکز و تلفیق اطلاعات دستگاه‌های عضو ستاد، در دستیابی به آمار اعلامی و حجم قاچاق به رویه‌ای واحد دست خواهیم یافت.
وی با بیان اینکه برآورد آمار پدیده نهفته قاچاق و اقتصاد پنهان بسیار حساس و پیچیده است، افزود: با آگاه‌سازی مردم و افزایش شفافیت فرآیندها، از تمام ظرفیت موجود برای رسیدن به این هدف بهره خواهیم برد.
رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به اینکه مرکز آمار ایران به‌عنوان مرجع رسمی تولید و انتشار آمار رسمی کشور و استقرار نظام آمارهای ثبتی مبنا، رعایت کننده اصول بنیادین آمارهای رسمی می‌باشد، هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه را ایجاد زمینه همکاری بین ستاد با مرکز در زمینه فعالیت‌های آماری از جمله پژوهش‌های آماری، طراحی، اجرا و انتشار نتایج طرح‌های آمارگیری با در نظر گرفتن همه امکانات طرفین اعم از توان کارشناسی و فنی، نیروی انسانی، منابع مالی و اعتباری، آمار و اطلاعات، در چارچوب قوانین و در راستای سیاست‌های ستاد و مرکز، متناسب با اهداف نظام آماری کشور عنوان کرد.
شایان ذکر است موضوع تفاهم نامه مذکور، ارایه آمار و اطلاعات مورد نیاز طرفین طبق اعلام نیاز و بر اساس رعایت اصل محرمانگی، همکاری‌های آموزشی و پژوهشی در زمینه‌های مرتبط، فراهم نمودن تمهیدات لازم برای اتصال و تبادل بین پایگاه‌داده‌های ستاد و مرکز، تهیه آمار مورد نیاز شاخص‌های مرتبط بر اساس قوانین مرتبط و  همکاری در استانداردسازی تعاریف و مفاهیم آماری می باشد.
این تفاهم‌نامه امروز (سه‌شنبه) به امضای علی مویدی خرم‌آبادی رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و امیدعلی پارسا رییس مرکز آمار ایران رسید.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/17206