کارگروه نظارت بر ساماندهی اسکله‌ها و انضباط بخشی به تردد شناورها برگزار شد

کارگروه نظارت بر ساماندهی اسکله‌ها و انضباط بخشی به تردد شناورها برگزار شد

اقتصاد پنهان- جلسه کارگروه نظارت بر اجرای دستورالعمل جامع ساماندهی، تجهیز و تکمیل بنادر و اسکله های کشور و دستورالعمل جامع ساماندهی شناورها و انضباط بخشی به ترددهای دریایی برگزار شد.

يکشنبه، ۰۷ مرداد ۱۳۹۷0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، دومین جلسه کارگروه نظارت بر اجرای دستورالعمل جامع ساماندهی، تجهیز و تکمیل بنادر و اسکله‌های کشور و دستورالعمل جامع ساماندهی شناورها و انضباط بخشی به ترددهای دریایی با حضور نمایندگان دستگاه‌های مشمول، به ریاست ابراهیم زارعی، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت بر فرآیندهای گمرکی، تجاری و اقتصادی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد.
زارعی، در این جلسه ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته، روند اجرای تکالیف مطرح در دستورالعمل های مذکور را تا حدودی دور از انتظار خواند و بیان داشت: در سال پیش رو لازم است دستگاه ها در اجرای تکالیف خود عنایت ویژه ای داشته و سرعت بیشتری به پیشرفت کار دهند.
وی اظهار داشت: از این پس جلسات کارگروه به‌طور منظم و هرماه در ستاد برگزار شده و دستگاه ها آخرین وضعیت اقدامات خود را گزارش داده و نسبت به ارائه راهکار جهت رفع مشکلات پیش رو اقدام لازم معمول دارند.
در ابتدای جلسه، سازمان بنادر و دریانوردی گزارشی از آخرین اقدامات انجام شده پیرامون اجرای تکالیف دستورالعمل ساماندهی شناورها از جمله آخرین وضعیت رنگ آمیزی شناورها، پلاک گذاری شناورها، اختصاص شناسه یکتا به هر شناور، شناسایی و ثبت نام شناورهای فاقد هویت و تکالیف دستورالعمل جامع ساماندهی اسکله ها از جمله تجهیز و ساماندهی بنادر کوچک و خورها را ارائه نمود.
در این جلسه مقرر شد دستگاه‌های ذی‌ربط ضمن معرفی نماینده ثابت و تام الاختیار جهت شرکت در جلسات کارگروه گزارشات و نتایج آخرین اقدامات انجام شده در اجرای مفاد مربوطه را بر اساس اولویت‌ها و شاخص‌های تعیین شده توسط ستاد به دبیرخانه کارگروه ارائه نمایند.
شایان ذکر است براساس مفاد مندرج در دستورالعمل‌های ساماندهی اسکله‌ها و شناورها که برابر بند ج ماده 6 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تدوین و در یکصدوهفدهمین جلسه اعضای اصلی ستاد به تصویب رسید، سازمان بنادر و دریانوردی (کارگروه تخصصی ساماندهی سواحل، بنادر و جزایر کارویژه مرز شورای امنیت کشور) متولی اجرا و ارائه گزارش اقدامات انجام شده و ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز مسئولیت برگزاری کارگروه نظارت بر اجرای تکالیف دستگاه‌های مشمول دستورالعمل های یاد شده را عهده‌دار شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/17147